דניאל ק

עמוד

התגובות שלי בפורום

מוצגות 15 תגובות – 16 עד 30 (מתוך 53 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • בתגובה ל: אני יודע פסקל לא סי #79164
    דניאל ק
    משתתף

כותרת: חחחח.. טוב, אני אנסה להוריד פרופיל קצת.
    אני פשוט מישהו שניגש לשתי התחרויות הראשונות, ואני בעצמי הייתי מישהו ששאל את כל השאלות האלה פעם.
    אז חשבתי, אם אני יכול לנסות לתרום פה, ואולי גם לחסוך קצת עבודה ממנהל הפורום שכנראה יש לו גם דברים יותר טובים לעשות מלבד להסתובב פה(אם תשים לב, כמעט כל ההודעות שנשלחות מטעם קודגורו נעשות או מאוחר – 8 עד 12 בלילה, או מאוד מוקדם – 4-5 בבוקר), אז למה לא?.

אם זאת לא מספיק הצדקה בשבילנו ה"וותיקים"(חחח, ממש מוזר לחשוב על עצמי ככה), לנסות לענות פה כמה שיותר, אני לא יודע מה כן.

רומי – בוא לא ניכנס לויכוח פסקל vs סי, אוקי? מתכנת בדלפי שכמותך. חלאס! שכל השאלות יהיו באסמבלי וזהו.
    לא, סתם :-)

בתגובה ל: אני יודע פסקל לא סי #79159
    דניאל ק
    משתתף

כותרת: יש עוד דרך…
    מאחר והשלב השני הוא רק בפסח, אתה ניגש לחנות ספרים, קונה שם ספר בשם "C++ כשפת כאם" של יצחק גרבר, ו/או את הספר הירוק "ללמוד C", ואתה לומד לתכנת בסי. יש די והותר זמן.

תאמין לי, זה רק לטובתך. אני מניח שאתה לומד תכנות לא רק בשביל לקבל 5 יח´ בגרות, אלא גם כדי שתוכל לעשות עם זה משהו בעתיד, אז קח בחשבון שכמעט כל בית תוכנה רציני מתכנת בc/c++, ואם אתה גם תרצה להתעסק עם תכנות בצבא(קורס תכנות, מודיעין, וכו´), אז גם תצטרך את זה. כנ"ל לגבי לימודי מדעי המחשב באוניברסיטה.

אם לעומת זאת אתה מתכוון להסתמך רק על מה שלמדת בבית ספר, אני יכול להבטיח לך שהתחרות הזאת לא בשבילך.

בתגובה ל: אני יודע פסקל לא סי #79156
    דניאל ק
    משתתף

כותרת: נסיון העבר מראה ש….
    האלגוריתמים היו מוצגים באופן כללי, או במספר שפות.
    לעולם לא יסכימו פה על שפת תכנות אחת: יש כאלה שלומדים בבי"ס פסקל, יש כאלה שלומדים סי. יש כאלה שלומדים עצמאית בכלל.

אני מקווה שגם השנה כותבי התחרות כותבי המבחן יכתבו עבור שתי שפות התכנות.

בתגובה ל: חידה !!! #79150
    דניאל ק
    משתתף

כותרת: פתרון
    ניתן אות לכל אחד מהכדורים: ABCDEFGHIJKL
    נשווה בין ABCD ל EFGH.

נחלק ל2 מקרים – מקרה א´ – המאזניים שקולים.
    מקרה ב´ – הם נוטים לאחד הצדדים.

א. במידה והם שקולים, אז הכדור החשוד הוא אחד מבין IJKL
    נמדוד ABC מול IJK. אם הם שקולים – הכדור זה L, ואפשר לנצל את השקילה הנותרת כדי לקבוע אם הוא קל או כבד יותר מהאחרים.
    אם הם לא שקולים, אז אחד מהכדורים IJK הוא היוצא דופן, ולפי נטיית המאזנים, אפשר גם לקבוע אם הוא קל או כבד יותר(נצטרך את זה בשביל השקילה הבאה). נשווה בין I ל J, אם הם שווים – K היוצא דופן. אם לא, אז פשוט צריך למצוא מי מהם יותר קל/כבד(בהתאם לשקילה הקודמת).

ב. נשווה בין ABCE ל DIJK. אם המאזניים שקולים עכשיו, אז הכדור היוצא דופן הוא אחד מהכדורים FGH. (לפי השקילה הראשונה אפשר לקבוע אם הכדור היוצא דופן קל או כבד יותר, וכל שצריך לעשות זה להשוות בין G ל F ולקבוע, כמו מקודם, איזה מהשלושה הוא היוצא דופן).
    אם המאזניים אינם שקולים, צריך לחלק את זה לשני מקרים – מקרה א´ בשני הפעמים, הצד עם הכדורים ABC נשאר באותו מצב(פעמיים למעלה, או פעמים למטה), מקרה ב´ הצד שנוטה למעלה התחלף.

במקרה א´ – הכדור המיותר הוא אחד מהכדורים ABC, ולפי השקילה הקודמת קובעים אם הוא כבד יותר או קל יותר. גם עכשיו פשוט משווים בין 2, ומחליטים מי משלושתם היוצא דופן.

במקרה ב´ – הכדור המיותר הוא או כדור D או כדור E(לפי השקילה הקודמת, אפשר להחליט עם D>E או להפך). עכשיו כל שצריך לעשות זה להשוות את D עם A. עם שווים – E היוצא דופן. אם שונים – D היוצא דופן.

זהו בערך… תקנו אותי אם אני טועה.

בתגובה ל: חידות גמדים… #79148
    דניאל ק
    משתתף

כותרת: צודק, אבל בשום מקום לא צוין שאתה יודע מה מספרם…
    הצורת פתרון שלך נכונה רק למקרה מיוחד של הבעיה – כשהגמדים יודעים כמה יש מכל צבע. מה לגבי מצב שהגמד לא יודע את זה?

בתגובה ל: יש מחשבים בתחרות? מחשבונים מותרים? אינטרנט? #79144
    דניאל ק
    משתתף

כותרת: את הטריוויאליות כן…
    כמו: מה זה ACK?
    מה השכבה השלישית במודל שבע השכבות של OSI?
    מה ההבדל בין Template לDefine בשפת C++?

אבל גם צריך לדעת איך לחפש, וקח בחשבון שאתה מוגבל בזמן, אז מי שכבר יודע את התשובה, יענה יותר מהר מאשר מי שמתחיל לחפש, וכנראה גם יספיק לענות על יותר שאלות.

בתגובה ל: חידות גמדים… #79143
    דניאל ק
    משתתף

כותרת: ואם מספר הכחולים שונה ממספר האדומים?
    נגיד 64 כחולים ו36 אדומים.

בתגובה ל: שאלון #79140
    דניאל ק
    משתתף

כותרת: ניחושים מושכלים…
    אם תסתכל קצת למטה, מישהו שאל עד מתי אפשר למלא, ואמרו לו פורים, יענו לא איחרת.
    כמה אחוזים נדרשים כדי לעבור? לדעתי הם פשוט בוחרים את אלה עם הציונים הכי גבוהים, ולא את כל אלה שעברו ציון מסוים. יכול להיות שיש איזה ציון מינימלי, למשל – 150 הטובים ביותר, כל עוד הם עברו את הציון 50.

מתי תקבל תשובה? בטח קצת אחרי סגירת ההרשמה לשלב א´(עד פורים כאמור). איזו דרך? ככל הנראה באימייל, ככה היה בתחרויות קודמות.

בתגובה ל: שאלה בסטטיסטיקה (בניםבנות) #79136
    דניאל ק
    משתתף

כותרת: לפעמים אני ממש עילג
    "מכאן שהאוכלוסיה תשאר בגודל קבוע, ומצאנו אחלה פתרון לשמור את האוכלוסיה בגודל קבוע". יופי דניאל.

בתגובה ל: מה המטרה המדויקת של התחרות? – שאלה למנהל #79135
    דניאל ק
    משתתף

כותרת: יש לך עד פסח לשים את הדגש על הדברים הנכונים.
    רווח לטווח קרוב זה נחמד, אבל בשלב מסוים תצטרך להתחיל לחשוב על הטווח הרחוק, לא?

מה הנושאים? תסתכל בארכיון המבחנים הקודמים, בשאלון של שלב א´ ואני חושב שדי תבין לאן התחרות חותרת. יש לך עד פסח להתכונן ללמוד את הנושאים שצריך. אני יכול להבטיח לך שאין שם נושא מיותר, וכל אחד מהם יכול לעזור לך עם רווח לטווח הרחוק(בהנחה שאתה מעוניין בכזה).

אגב, כתבה שהתפרסמה בהארץ.. אולי תעניין אותך:
    http://www.cji.co.il/cji-n137.txt
    או את הידיעה האחרונה שכתובה ב:
    http://www.jewishsf.com/bk000915/imideast.shtml
    וצוטטה מידיעות.

בתגובה ל: שאלה בסטטיסטיקה (בניםבנות) #79134
    דניאל ק
    משתתף

כותרת: כן, אבל אפשר להסביר את זה הרבה יותר בפשטות
    הוכחנו ש50% מהנולדים הם בנים(בתשובות הקודמות), והרי כל משפחה חייבת שתהיה לה בן אחד(הם מולידים עד שיש בן), אז מספר הבנים הוא כמספר המשפחות, ומאחר ומספר הבנות הוא כמספר הבנים(הבנים הם 50%), אז יש מספר ילדים זהה למספר ההורים(בן ובת בממוצע לכל משפחה, מקביל לאב ואם בכל משפחה). מכאן שהאוכלוסיה תשאר בגודל קבוע, ומצאנו אחלה פתרון לשמור את האוכלוסיה בגודל קבוע.

בתגובה ל: פקידים ולקוחות : בעיה ששמענו מאיש הפח #79130
    דניאל ק
    משתתף

כותרת: באיזה אובייקטי סנכרון מותר להשתמש?

בתגובה ל: מה ההתלהבות מהשאלון החדש? #79127
    דניאל ק
    משתתף

כותרת: אני חושב שהוא צחק עלייך…

בתגובה ל: חידות גמדים… #79122
    דניאל ק
    משתתף

כותרת: הבהרה לשאלה הראשונה
    לא רק שהם לא יכולים לתקשר, ההגמדים לא יכולים להסיק דבר מהתנהגותם של הגמדים האחרים (זה רק לשאלה הראשונה כמובן).
    אז פתרונות מהסוג של – אם אתה רואה שני גמדים באותו קבוצה אבל לא באותו צבע – אל תתצטרף / תעזוב את הקבוצה הזאת, לא ממש מתקבלים.

בתגובה ל: חידות גמדים… #79121
    דניאל ק
    משתתף

כותרת: אוף, שוב פעם נמחק לי התוכן
    1.
    ישנו חדר עם מלא בגמדים, כשלכל אחד מהם כובע – או אדום או כחול. אף גמד איננו יודע את צבע הכובע שלו, אך כאשר פוקדים עליהם "הסתדרו!", הם מסתדרים בשתי קבוצות, על פי צבע כובעם, וכל זאת בלי שום תקשורת ביניהם(דיבור, סימנים וכו´).

איך הם עושים זאת???

2.
    מלך ארץ האגדות, משלא הצליח להבין כיצד הגמדים יודעים איך להסתדר, החליט להוציא את כולם להורג. הגמדים הועמדו כולם בטור, כך שכל גמד רואה את הכובע של הגמדים מלפניו, אך איננו יודע את צבע הכובע שלו או של אלה מאחוריו. לאחר מכן נשאל כל גמד בתורו(החל מזה שעומד בסוף הטור ורואה את כל הכובעים) מה צבע הכובע שלו. מי שיצליח לענות נכונה ינצל, אך מי שיטעה יוצא להורג.

כמה מן הגמדים ניתן להציל?
    באיזה דרך יעשו זאת?
    (למשל, ניתן להציל את כל אלה עם הכובע הכחול, אם כולם יגידו שיש להם כובע כחול)

מוצגות 15 תגובות – 16 עד 30 (מתוך 53 סה״כ)