arkon

עמוד

התגובות שלי בפורום

מוצגות 11 תגובות – 1 עד 11 (מתוך 11 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • בתגובה ל: איך לצייר מעגל ב-mfc #79713
    arkon
    משתתף

כותרת: למה?
    אתה יכול לתת הסברים?
    דווקא אני שמעתי שהוא אחלה,
    למרות שVCL נראה יותר טוב ונוח.

בתגובה ל: qustion #79682
    arkon
    משתתף

כותרת: אהה
    simply put, you can´t.
    but a big unless is coming:

unless you have a way to put your hands on the packets which are sent back from your request…

and i guess you can´t.

so just forget it. :)

if you want to spoof ips, you can do it from udp packets
    but for tcp you have no choices

בתגובה ל: לדעתי עדיף מגוון יותר גדול של שפות #79478
    arkon
    משתתף

כותרת: אתה מדבר כאילו:
    התחום של המבחן צר מאד.
    לפי דעתי אנשי קודגורו יכלו לשים ימבה שאלות מכל הסוגים.
    השאלה אם זה יהיה הדבר הנכון לעשות?
    כל אחד והשיקולים שלו, לך תדע את שלהם.

אז מה מבחן הבא אתה רוצה את הנושאים הבאים:
    vb, js, asm, pascal, c, c++, delphi, php, perl, python, prolog, java, c#, fortran, cobol, ada, ana aref what not

ושלא נדבר על
    mfc, win32, qt, directx, ogl, glut(outdated?), console

בקיצור אתה לא תגמור את השאלון ב 1:30 ואתה תבכה
    אני מבטיח לך :)

אז מה שהיה היה טוב, יכול להיות יותר, ויהיה יותר טוב! :)
    אבל אי אפשר לזרוק את כל השפות בעולם…אז חאלאס.

בתגובה ל: אז… מה דעתכם על התחרות שהיתה ביום שני? #79472
    arkon
    משתתף

כותרת: מסכים איתכם
    אני אישית חושב שמי שלא "אוהב" את נושאי המחשבים בכלל לא צריך לגשת לתחרות, אבל זה רק אני, ושגם אין לו סיכוי, לדעתי.

אני מסכים עם הגישה שצריך יותר שאלות בשפות אחרות ודברים כאלו
    אבל let´s face it, השפה בסופו של דבר זה בסיס(אומנם חשוב מאד!) המימוש של הבעיה(תוכנית) שיש לך ואותה אתה בא לפתור.
    הדבר הכי קשה שיכולים לזרוק לנו זה פתאום איזה משהו ב syntax ששונה משפות אחרות ולא מובן, אבל אני סומך פה על אנשים שמתכנתים ואוהבים את זה על אמת, שהם יסתדרו כמו שצריך.

אפילו הייתה שאלה (או כמה אני לא זוכר) על HTML…

ולמה אתם לא שואלים על Python או על Perl??

אני מנסה לחשוב מה היה אפשר לשאול ב VB, אולי יש לכם רעיונות? – נראה לי סתם תקוע ולא מעניין. :)

אם כבר מדברים על שאלת הcookie, אז אומנם היא הייתה שאלה קלה, אבל עדיין, צריך שאלות כאלו, זה מראה על ידע (לוא דווקא, כן?) בתחום האינטרנטי… ולא ידע מצומצם על תכנות בלבד.

אחד האופיינים של השאלון הוא גם שהוא יקשר את המבחן למציאות, למשל שימוש של אסמבלי בנקודות מסוימות, למשל היה קוד של PutPixel
    אז למה באסמבלי? כי זה יותר מהיר(לגבי היום זה לא תופס כבר אבל עדיין בשביל הרעיון).

או כל מיני בעיות מפגרות(!) שקוראות לנו שאנחנו מתכנתים למשל עם strlen(""), הייתה שאלה יפה, אני מניח שהרבה נפלו בה, לא?
    nobody´s perfect :)

כמו כן, אני אישית לא מכיר מקומות שמתכנתים בהם ממש אבל ממש בפרולוג, אני אשמח להכיר!

כן, לדעתי גם אם המבחן הוא פחות טוב או יותר טוב משנים קודמות הוא עדיין מעלה את רמת האנשים הסובבים אותו, אם הם באמת אוהבים את התחום, יש מצב שמשהו(הכוונה לנושא) ימצא חן בעיניהם והם יתחילו ללמוד ולחקור אותו. כי ת´כלס לא חסרים נושאים במבחן!

זהוווווווו

בתגובה ל: שאלות דו-משמעיות #79457
    arkon
    משתתף

כותרת: וואללה…

בתגובה ל: שאלות דו-משמעיות #79456
    arkon
    משתתף

כותרת: וואללה…

בתגובה ל: שאלות דו-משמעיות #79452
    arkon
    משתתף

כותרת: זה לא עניין של "אמונה" אלא
    זה תלוי הקוד, כלומר ב 16 סיביות אי אפשר לתת אימדייט ל PUSH
    וב 32 כן אפשר..

אגב לכל הויכוחים אם זה RET או JMP
    אז אם מי שכתב את השאלה היה חושב שזה הקטע של האופרנדים הוא היה שם שאלה עם תשובות אחרות, לדעתי.

ובקשר לIPC, כנראה שבגלל זה השאלה סומנה בכוכבית.

בתגובה ל: המבחן המקדים, וכנראה גם המבחן בתחרות … #79371
    arkon
    משתתף

כותרת: עז הולי טגיד עיכ
    היית רוצה לראות שאלון נורמלי?
    יש פה את הסגל של קודגורו והם קוראים את ההודעות של החבר´ה פה.
    אז אם לדעתך המבחן לא טוב, תגיד למה! לדעתי הוא בסדר גמור
    (אבל תמיד יש מקום לשיפור).
    אתה לא יכול לשאול יותר מידי שאלות ולדעת אם הבן אדם באמת מבין
    כי זה שאלון אמריקאי..
    ובמבחנים יש גם אינטרנט…

צריך לזכור שהתחרות היא בשביל המתחרים ולכייף בעיקר, ולפי דעתי היא מעלה את רמת התכנות של הסובבים אותה, אבל זה ניתן לויכוח.

בתגובה ל: שאלה באסמבלר #79313
    arkon
    משתתף

כותרת: בקיצור ב NT/2000
    יש איזה שהוא דגל שיושב בregistry
    שנקרא משהו כמו ctrlscrolpblue משהו כזה
    אני ממש לא זוכר
    מה שזה אומר שכאשר תלחץ על CTRL ובנוסף פעמיים על SCROLL LOCK אז יהיה BLUE SCREEN
    תחפש באינטרנט בטוח תמצא..

ואיך להפעיל את זה ? תסמלץ INPUT

בתגובה ל: עזבו אתכם פסקל…. #79205
    arkon
    משתתף

כותרת: הממ אולי אפשר בכל זאת עם C???
    טוב אולי לא הבנתי אותך נכון
    אבל אפשר לכתוב את מה שכתבת ב C
    אתה יכול להגדיר LABLEL ולעשות GOTO
    (ואל תשגעו אותי שאזסור להשתמש ב GOTO בתוך שפה עילית-זה רק אומר שאתם לא מנצלים את מה שיש לכם, וצריך לדעת כן להשתמש ומתי לא)

ודבר שני כן אפשר לכתוב פונקציה שרקורסיבית ולא צורכת מחסנית
    אבל בשביל זה צריך להגדיר פונקציה נגיד NAKED או לכתוב אותה לבד בלי משתנים …. אפשר משתנים גלובלים או STATIC שזה אותו הדבר…

בתגובה ל: עזבו אתכם פסקל…. #79197
    arkon
    משתתף

כותרת: בואו נעשה סדר….
    או קצת בלגן, בשביל מסדי נתונים באמת SQL (או ORACLE) זה הדבר.
    אבל בשילוב עם Delphi אין לי מושג, נשמע לי מגעיל, אולי כי אני רגיל לעבוד מול SQL דרך שרתי WEB.

הוויכוח אם הוא על LOW LEVEL או על
    Readability(or whatever you want)… הזכרתי את JAVA בתור שפה אחלה , וזה מראה שאני לא תקוע על C/C++ (לשאלתך רומי אם לא נגעתי בDelphi אז נכון לא נגעתי ואני לא רואה צורך, אמרתי כבר שאני מעדיף MFC נכון???!) אז אולי Delphi טיפה יותר עמוק(מבחינת כוח) מול VB (רומי תירגע) זה עדיין לא שווה את המעבר…
    ברור שאנחנו לא מדברים על תוכנות שצריכות מסדי נתונים שהיית בוכה אם היית רואה אותם ב SQL והיית צריך לכתוב משהו משלך שיעבוד מול זה OPTIMIZED LIKE HELL בלבד. אבל לה היה קריא בשיט.
    לאומת זאת כך את אותו האלגוריתם שרצית לכתוב – כתוב אותו בשפה עילית ותראה מה זה קוד קריא..
    זה תלוי בזמן הפרוייקט אם יש לך זמן אין סופי תכתוב את זה באיזה שפה שבה לך ותדאג שמה שצריך להיות מהיר יהיה מהיר
    אבל כשאתה עובד בחברה אין לך זמן אינסופי ואתה צריך לנצל את הכלים העומדים לרשותך כמה שיותר טוב.

אם מדברים על LOW LEVEL אז תלוי כמה רחוק תרצו ללכת…. נכון אז אפשר לבנות רכיב שיעשה את מה שאנחנו רוצים(ראו 3dfx..)
    אבל באמת אנשים כמונו בכלל לא צריכים לחשוב על הכיוון הזה…(אני לא יודע מה אתה עושה שם בדיוק באלאדין דניאל ק.)

אבל הכייף הוא באמת להרעיד את המעבד ולהרגיש שהקוד שלך נטול זבל של קומפיילר רץ שמה ומנצל אותו כמו שצריך…. (כן בואו נראה אותכם כותבים כזה קוד……..לא נעים בכלל בעיקר שהיום כבר כל מה שאגנר פוג כתב לא שווה כלום)

בקיצור אני אומר שנסכים על זה שלכל שפה יש את התפקיד שלה…
    ואם להודות ועצוב אז אפשר להסתדר בימים אלו בלי C. ולהמשיך הלאה ל Java/C#.. כן אפשר גם Delphi במקום VB אבל שוב תלוי מה רוצים לכתוב… והוויכוח של אם לכתוב את הכל בAssembly חסר טועלת לחלוטין ברור שאתה יכול לכתוב בוא כל מה שכתוב ב C אבל למה לך?
    (Get a life!) אז אתה תהיה שפיץ בכל מה שזז במעבד,, אבל יש גבול…

אני אישית משתדל ללמוד עוד שפות כל הזמן וככה לבחור את השפה המתאימה לפרוייקט שאני צריך… אם זה סקריפטים או מסדי נתונים או משחקים או וואטאבר.

ומקודם (שכחתי מי) מישהו זרק פו python – אז נכון זה אחלה שפת סקריפט שתקעו כל module שרק רציתם, אבל כשזה מגיע לאלגוריתמים (טוב נו תלוי איזה רמה) אז תגידו שלום…
    אבל זה לא יהיה מהיר כמו קוד C לחלונות.

בקיצור אין לזה סוף
    אני אומר שנחליו ש Assembly זו השפה
    סתם סתם
    ועכשיו ברצינות אין שפה הכי טובה, כל דבר מותאם למשהו ספציפי.
    אומנם אתה יכול להגיד שזה יותר מתאים לדעתך למשהו אחד והשני יגיד שזה מתאים למשהו אחר, אבל זה כבר סיפור של טעם ריח וניסיון.. שאין על מה להתווכח או שכן.

שיהיה לכם יום טוב חברים ושנה (אזרחית) טובה.

מוצגות 11 תגובות – 1 עד 11 (מתוך 11 סה״כ)