שאלון קודגורו 19 – שלב ב'

רשומה רגילה
אילו מבין רעיונות המדע הבדיוני הבאים עשוי להתממש יום אחד?

פרט לליקויי חמה חלקיים בהם מכסה הירח רק מקצת השמש, יש גם ליקויים מלאים וליקויים טבעתיים. בליקוי מלא מכסה הירח את כל השמש, ובליקוי טבעתי מכסה הירח רק את מרכזה כשטבעת אור השמש מקיפה אותו. איך ייתכן הדבר? אם הירח מכסה זווית קטנה מהשמש לא ייתכן ליקוי מלא ואם הוא מכסה זווית גדולה לא ייתכן ליקוי טבעתי.

גזי החממה שבאטמוספרה מונעים פליטת קרינה מהארץ לחלל. קליטת קרינת השמש העולה על פליטת הקרינה גורמת להתחממות. מה עוצר את עליית הטמפרטורה במצב זה מעבר לערך מסוים?

בנוסף לירח, גם השמש תורמת לתופעת הגאות והשפל באוקיינוסים. תרומתה כמחצית תרומת הירח. מתי במהלך חודש ירחי נוכל לצפות לגאות גבוהה במיוחד?

איזו חיה מנווטת את עצמה באמצעות השדה המגנטי של כדור הארץ?

כמה ביטי מידע יש במיליליטר של DNA?

לו הייתי מתחיל לערבב חפיסת קלפים תקנית עם היווצרות היקום, ובכל מיליארדית שנייה הייתי מקבל תמורה מקרית חדשה (שלא קיבלתי עד עכשיו), כמה אחוזים מסך כל התמורת האפשריות של החפיסה הייתי מקבל עד עכשיו?

כאשר אנו מחשבים שכבה ברשת נוירונים מלאכותית קלאסית, לרוב אנו למעשה מבצעים:

1024 בתים הם:

מי מהבאות אינה מהווה מערכת שלמה-טיורינג?

מה קצב הכרייה של בלוקים בבלוקצ'יין של ביטקוין היום?

אם נכפיל את כוח החישוב שמוקדש לכריית ביטקוין, מה יקרה לקצב הכרייה?

יהודה בודניוק, הפצחן המפולפל, החליט להשתלט על הביטקוין, והגיע למצב בו 51% מהBitcoin Nodes שייכים לו. מה הוא יוכל לעשות עכשיו?

מה זה Continuous Integration?

פייתון: מה הערך של ?7/2

מה קורה כשמדליקים את ה-evil bit ב-IP?

אם הייתי נתקע על אי בודד עם הרבה עותקים של שער אחד, איזה שער הייתי לוקח?

SQL: מה ההבדל בין COUNT(1) ל-COUNT(*)?

מה מהבאים אינו מהווה DAG?

מי מהבאים חריג?

איך בנוי פורמט docx?

מה רישיון BSD של 3 פסקאות כולל ביחס לרישיון BSD של 2 פסקאות?

קיים מערך של מספרים שבו כל מספר מופיע פעמיים, פרט למספר אחד המופיע פעם אחת
מה הסיבוכיות של האלגוריתם הכי יעיל למציאת מספר זה?

מה ההבדל בין range(10) לבין xrange(10)

איזה מהבאים הוא JSON חוקי?

מה הפונקציה foo מסוגלת להדפיס?

מה הערך המירבי של שלם עם סימן (32 ביט) בשפת C?

לפי גורמי ממשל אמריקנים, סין ביצעה תקיפה שגרמה לכך שתעבורה שנועדה להגיע לאתרי ממשל אמריקאיים עברה דרך סין במהלך 20 דקות באפריל 2009. איזה פרוטוקול היה עליהם לנצל לרעה כדי לבצע את זה?

איזו חברת מכוניות נפגעה מהתקפת ?WannaCry

קטע קוד א'

איזו חולשה יש בקטע קוד א'?

קטע קוד ב'

איזו חולשה יש בקטע קוד ב'?

כתוב פונקציה שמחזירה לכל אחת משבע האותיות הראשונות של המחרוזת CodeGuru את האות הבאה בלי להשתמש בתנאים או בלולאות (אם היא מקבלת u, עליה להחזיר r).

רמי חרובי, סוכן המוסד המהולל, צריך להשיג את קוד ההפעלה של הנשקטרון לקראת מבצע בסוג'יירה, אבל קוצ'יק לא מוכן לגלות לו. רמי מצא את הקבצים הבאים בהחסן הנייד על השולחן של קוצ'יק, אולי הם יעזרו

https://drive.google.com/file/d/1r9bRI–PacwDlFknL0CQcl6D1Hagbz8E/view?usp=sharing

כתיבת תגובה