maxim k

עמוד

התגובות שלי בפורום

מוצגות 14 תגובות – 1 עד 14 (מתוך 14 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • בתגובה ל: חידת הפרשים מתוכנית ג'יגה בית #78192
    maxim k
    משתתף

אני לא יודע לספור :O

בתגובה ל: חידת הפרשים מתוכנית ג'יגה בית #78195
    maxim k
    משתתף

אה

אמרת שהוא מאיים גם על המשבצת שבה הוא נמצא?

אם כך הפיתרון הקודם שלי נכון

ב-9

בתגובה ל: חידת הפרשים מתוכנית ג'יגה בית #78196
    maxim k
    משתתף

עוד ארבע פרשים בריבוע ה2 על 2 שבמרכז הלוח פותרים את הבעיה בפיתרון הקודם….

סה"כ 13…אבל זה יותר מדי, לדעתי. אני בטוח שיש פיתרון ב9

בתגובה ל: חידת הפרשים מתוכנית ג'יגה בית #78197
    maxim k
    משתתף

השמחה מוקדמת…פספסתי מספר משבצות :D

בתגובה ל: חידת הפרשים מתוכנית ג'יגה בית #78198
    maxim k
    משתתף

מצאתי עם  9

oooooooo

ooxooooo

ooxxoxxo

oooooxoo

ooxooooo

oxxoxxoo

oooooxoo

oooooooo

לא ייתכן פיתרון טוב יותר, מכיוון שכדי לתקוף את הפינות ארבע פרשים צריכים להיות במרחק שורה בדיוק מהקצה, ולכן הם מאבדים 2 משבצות שבהם יכלו לתקוף

כלומר 8 משבצות סה"F

אז דרוש עוד פרש

כלומר סה"F 9 פרשים

חידה יפה מאוד, גם הפיתרון הזה סיטרי ויפה (כמצופה) כשמציירים את זה נורמלית

בתגובה ל: חידת הפרשים מתוכנית ג'יגה בית #78200
    maxim k
    משתתף

אממ החסם המינימלי הטריוויאלי הוא 9, אבל אני לא מצאתי משהו בסביבה…מצאתי פתרון יפה (ויזואלית) עם 16:

oooooooo

oooooooo

oxxooxxo

ooxxxxoo

ooxxxxoo

oxxooxxo

oooooooo

oooooooo

בתגובה ל: חידה #78231
    maxim k
    משתתף

כמובן בשורה השלישית הכוונה ל "ועל כך אמרתי  – לא תמיד תוכל להגיע למצב בו כל קודקודי התיבה הפנימית ייגעו בפאות התיבה החיצונית"

ושוב, תנסה לחשוב על פיתרון לא טריגונומטרי

בתגובה ל: חידה #78232
    maxim k
    משתתף

<<לא אמרתי להקטין מימדי תיבה , אלא אמרתי לבנות תיבה שתחסום את התיבה המוכלת וגם פאותיה יקבילו לתיבה המכילה.<<

לזה התכוונתי – המשמעות האינטואיטיבית של הבנייה הזאת היא הקטנה מימדי התיבה המקוריים עד שהתיבה הפנימית חסומה בה.

ועל כך אמרתי  – לא תמיד תוכל להגיע למצב בו כל קודקודי התיבה הפנימית ייגעו בקודקודי התיבה החיצונית

דבר שני – אני לא מכיר הגדרה לזווית בין קודקוד (נקודה) לבין פאה

ובבקשה – פיתרון מסודר. בסעיף 2 אתה אומר שאתה מסמן את כל הזוויות. על איזו זווית אתה מדבר בסעיף 5?

סעיף 8 לא נכון

בבקשה, חסוך תגובה נוספת עם אותה בקשה – פיתרון מסודר (ונכון)

נתונה תיבה ABCDEFGH

נתונה תיבה IJKLMNOP

שמוכלת בה.

בבקשה, אם אתה כבר פותר טריגונומטרית (שזה כאמור לא הפיתרון היפה), אז במסודר בבקשה:

איזה קודקוד נמצא איפה, איזה זווית אתה מסמן במה…

בתגובה ל: חידה #78235
    maxim k
    משתתף

הפיתרון לא לשביעות רצוני

ראשית, אתה מניח שכל תיבה  חיצונית ניתן להקטין כך של קודקודי התיבה הפנימית יגעו בתיבה החיצונית – זה לא תמיד נכון

דבר שני, הפיתרון שכתבת ממש לא מובן…פיתרון מסודר בבקשה

דבר שלישי – היופי של החידה הוא בכך שקיים פיתרון בסיסי שלא מצריך טריגונומטריה.

בתגובה ל: חידה #78237
    maxim k
    משתתף

אתה משום מה מניח שהתיבה הפנימית בעלת מקצועות המקבילים למקצועות המתאימים להם בתיבה החיצונית, כאשר ייתכן שאין אפילו מקצוע אחד שמקביל לאחר (בין התיבה הפנימית לחיצונית)

בתגובה ל: חידת מטבעות #78239
    maxim k
    משתתף

מה שאתה אומר לא נכון. כאשר נותנים תרגיל, כל הנתונים צריכים להופיע בו, או שנתונים מסויימים צריכים להיות מוסכמים מראש – כמו בדוגמת פיזיקה שהבאת, ההנחות המקלות יכולות להיות מושמטות מכיוון שהן סטנדרטיות.

בהנחות שלי אין שום דבר סטנדרטי.

לא ציפיתי שתאמר זאת, כי אז באמת אין חידה, אבל זה גם מסביר למה החידה הזאת היא לא חידה "אמיתית". חידה אמיתית מצריכה חשיבה אלגנטית ומקורית, אבל לא בעקבות הנחות מקלות.

בתגובה ל: חידת מטבעות #78241
    maxim k
    משתתף

לדעתי זה מתחכם…למשל, אני מניח הנחה שאינה נתונה בתרגיל – איך אני יודע שניתן להכניס את הארנק הראשון לשני? בארנק רגיל, למשל, זה בלתי אפשרי…

בתגובה ל: חידת מטבעות #78243
    maxim k
    משתתף

פיתרון מתחכם מעט:

שים מטבע אחד בארנק הראשון ומטבע אחד בארנק השני, ותכניב את הארנק הראשון לתוך השני.

בתגובה ל: חידה #78245
    maxim k
    משתתף

זו סוג של חידה מתחכמת…מן הסתם התשובה היא לא, אבל תמיד אפשר להתחכם ולהגיד שזה כן ייתכן בגיאומטריה לא אויקלידית, או שאם אלו "ישרים" על גבי כדור (הייתיכותב בלי מרכאות אם היית מציין שמדובר במערכת צירים פולארית או בגיאומטריה לא אויקלידית)…אבל זו לא חידה, שכן כל ה"קושי" בה נובע מתנאי התחלה מעורפלים.

יש לי תחושה שאותו הדבר תקף גם לגבי חידת המטבעות….מישהו יכול להגיד ש2/3 מטבע ו4/3 מטבע זה פיתרון, או שמטבע אחד הוא של שני שקל ואחד הוא של שקל, אבל בכל מקרה הפיתרון הוא מתחכם ולא באמת פיתרון (שכן ברור שבשלמים אין פתרון).

מוצגות 14 תגובות – 1 עד 14 (מתוך 14 סה״כ)