darkAI

עמוד

התגובות שלי בפורום

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 25 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • בתגובה ל: לכל מי שעשה היום את הבגרות במדעי המחשב… #79643
    darkAI
    משתתף

כותרת: שאלות מעניינות/קשות?
    לא, לא נראה שהיו… הכול היה קל, רק קצת ארוך…
    אגב, אני מדבר על הבגרות של כיתה י´ במחשבים…

בתגובה ל: ;) טוב.. אז אחרי שסגרנו דיני תחרות –> #79550
    darkAI
    משתתף

כותרת: אז רגע,
    אני לא מבין משהו, אני היחיד שלא מכיר בנות שמתעניינות במחשבים?? אפילו ה2 ההן שבכיתה שלי לא מתעניינות… הן סתם רצו ללכת לכיתה הזאת כי זה מצטיינים. אולי תביאו איזה כמה מהבנות שאתם מדברים עליהן לעיר שלי? ;) זה יהיה מראה נדיר… :))

בתגובה ל: ;) טוב.. אז אחרי שסגרנו דיני תחרות –> #79547
    darkAI
    משתתף

כותרת: קודם כל, בגלל זה גם אמרתי
    שזה רק לפי דעתי. בנוסף, אמרתי שזה רק לפי דעתי כי זה מה שאני יודע מנסיוני האישי. לצערי, בכל החיים הקצרים שלי פגשתי רק בת אחת שבאמת אבל באמת מתעניינת במחשבים. כל השאר בנים. לכן, זה דעתי שפשוט בנות משום מה לא מתעניינות כל כך בתחום כמו בנים.

בתגובה ל: ;) טוב.. אז אחרי שסגרנו דיני תחרות –> #79543
    darkAI
    משתתף

כותרת: לדעתי, זה כי תחום זה לרוב לא מעניין אותן…
    אני לדוגמא בכיתת מצטייני מחשבים(כיתת מצטיינים+כיתת מחשבים). יש לנו 21 בנים ו-2 בנות… למרבה הפלא, רובנו עוד סטרייט… :))

בתגובה ל: תפסיקו להגיד שאתם לא יודעים אסמבלי וסי #79540
    darkAI
    משתתף

כותרת: אכן אכן…
    חלק גדול ממשיכים הלאה וזה רק יהיה לעזר :)
    ואני חושב שזה יהיה קל לקבוע בערך מה יהיה במבחן שנה הבאה. בד"כ לפי מה שראיתי, מחברים את הנושאים והשאלות בהתאם למבחן המיון הראשוני. אבל אני בכל זאת בטוח שלימוד C ו ASM ממש לא יזיק. אבל כן יועיל בצורה משמעותית(ולא רק במבחן)

בתגובה ל: הציונים השנה לעומת שנים קודמות.. #79534
    darkAI
    משתתף

כותרת: נהיית טיפש… חחח….. סתם :))
    יכולות להיות לזה הרבה סיבות. יכול להיות שבאו משתתפים חדשים. יכול להיות שבזמן שאתה למדת אסמבלי, אז מישהו שכבר יודע אסמבלי הרחיב את ידיעותיו בתחומים אחרים שאותם אתה אולי עוד לא יודע(אני לא אומר שאתה לא יודע, אני אומר שיכול להיות). יכול להיות שאפילו בגלל סיבה פשוטה של לחץ או חוסר שינה אתה לא היית מספיק מרוכז… יש אלף ואחת סיבות אפשריות. אצלי, אני יודע שהסיבה העיקרית השנה היה האסמבלי וC.

בתגובה ל: הציונים השנה לעומת שנים קודמות.. #79532
    darkAI
    משתתף

כותרת: יום הולדת ביום השואה?
    חתיכת שילוב… בטח היו לך בעיות עם זה כל החיים… כשכולם אמורים להיות עצובים, אתה מצפה שיהיו שמחים…
    בכל אופן, מזל טוב!

בתגובה ל: הציונים השנה לעומת שנים קודמות.. #79530
    darkAI
    משתתף

כותרת: אני חושב שכבר הכול נאמר,
    אני רק אגיד שגם בשבילי זו פעם ראשונה, אבל עיינתי הרבה מאוד במבחנים משנים שעברו והם הרבה יותר קלים. לצורך הרגשת הזדהות, הקצבתי לעצמי אותו זמן כמו שהיה למשתתפים בשנים קודמות והסתכלתי איזה ציון הייתי מקבל. בכל המבחנים האלה קיבלתי ציון הרבה יותר גבוה מאשר המבחן שהיה. עוד דבר שתיקל זה העובדה שכמעט חצי מהמבחן היה רק על C וASM. מילא C שאני לא יודע כל כך, ממש טיפונת אבל ASM אני בכלל… יודע מקסימום איזה 2-3 פקודות… אז בשבילי אין פלא שקיבלתי כזה ציון… אני רק ממשיך לחשוב "אם הייתי כן יודע ASM ו-C ברמה, האם זה אומר שהייתי מנצח?" כי בלי לדעת אותן הייתי במקום 33, אז אם הייתי יודע… כנראה שנצטרך לחכות לשנה הבאה ולראות… :)

בתגובה ל: הציונים של שלב ב #79523
    darkAI
    משתתף

כותרת: אה, אוקיי :)

בתגובה ל: הציונים של שלב ב #79521
    darkAI
    משתתף

כותרת: אז זהו שאפשר גם לנסח בניקוד אחר:
    מה דעתך על 2 שאלות שכל אחת 3 נקודות, 4 שאלות שכל אחת 2 נקודות, 76 שאלות שכל אחת מהן נקודה, ועוד 10 שאלות שכל אחת מהן חצי נקודה. אז בבקשה:
    2+4+76+20 = 100 שאלות
    וציון סופי אפשרי של:
    2X3+4X2+76X1+20X0.5 = 100
    אז סה"כ 100 שאלות ו100 נקודות. וזה רק דוגמא לסידור אפשרי אחד מתוך רבים. אז זה גם יכול לצאת ציון עם ניקוד שנראה סטנדרטי. אני לא אומר שזה שיש ניקוד כמו X.1 או X.9 זה אסור, זו הייתה פשוט שאלה של תהייה…

בתגובה ל: הציונים של שלב ב #79520
    darkAI
    משתתף

כותרת: אז זהו שאפשר גם לנסח בניקוד אחר:

בתגובה ל: לדעתי עדיף מגוון יותר גדול של שפות #79519
    darkAI
    משתתף

כותרת: גם אצלי יש רשימה לא קצרה של אתרים דומים
    ואגב, מי שגם רוצה להתחיל קצת עם קריפטולוגיה, מומלץ לו לקרוא באתר המון הסברים. למרות שהוא יראה קצר, הוא למעשה מלא בהרבה מידע למתחילים וגם לכאלה שהם ברמה בינונית בקריפטולוגיה. ואני ציינתי דווקא את הסיפור הזה, כי רוב הסיפורים הם סיפורים על האקרים שחורים בעיקר. אחרי הכול, זה ידוע לכל שכותבי סיפורים, ספרים, כתבות, עיתונים וכו´ מחפשים בעיקר את האקשן. זה לדוגמא ספר שמאוד הצליח, והוא רק אחד מתוך המוני ספרים על האקרים שהם לרוב שחורים. אבל גם לא חסר על האקרים לבנים. לדוגמא, בספר שציינתי, הסיפור מתחיל עם התולעת המפורסמת WANK שהשתלטה בשנת 89 על רוב המחשבים ברשת נאס"א ובכלל בכל רשת SPAN. ולמעשה כל הפרק הראשון(שהוא כמה עשרות עמודים) מדבר על התולעת מהבחינה של ההאקרים הלבנים – שהם האלה שמגינים ומנסים להיפטר מהתולעת ואיך שהם עושים את זה.

בתגובה ל: לדעתי עדיף מגוון יותר גדול של שפות #79515
    darkAI
    משתתף

כותרת: קודם כל, דוגמאות נחמדות וגם ניסוח טוב,
    ושחורים הם אכן הכי נפוצים. לבנים… זה בד"כ בחברות אבטחה או בפורומים לwhitehats. בזמנו הייתי משתתף המון בפורום ענק של white hats, עם אתר בשם מאוד ברור – http://www.hackers.com
    היו שם למעלה מ120 אלף חברים, ויותר מבערך 3 אלף שהם פעילים וקבועים. אפורים? אתה מסתכל על אחד… ;) סתם… האקרים אפורים גם קיימים בכמות אבל הם לרוב האלה ששומרים על פרופיל נמוך.

אגב, כשחושבים על זה, רוב האנשים פה הם גם האקרים מסוג מסויים. להיות האקר זה לא בהכרח לפרוץ מחשבים. זה יותר להתמודד מול אתגר ולמצוא דרך לפרוץ את הקיר שעומד בינך לבין הפיתרון. וזה ברור לכל שכמעט כל אחד פה אוהב להתמודד עם בעיות של מחשבה ולנסות לעבור אותם. בין אם זה בעיות במתמטיקה, תכנות ועוד הרבה מאוד תחומים.

ול"מרבה" הפלא את כל האתרים שציינת יש לי כבר במועדפים, רק את האחרון על קריפטולוגיה אין לי, פשוט למרות שקצת התעסקתי עם זה, לא ממש נכנסתי חזק לתחום.

בתגובה ל: הציונים של שלב ב #79510
    darkAI
    משתתף

כותרת: אז רגע,
    שאלה של 0.1 או 0.9 נקודות? אני מבין משהו כמו 0.5, אבל אלה מספרים שלא נראים כל כך הגיוניים..

בתגובה ל: לדעתי עדיף מגוון יותר גדול של שפות #79509
    darkAI
    משתתף

כותרת: הדבר העצוב זה שמה שתיארת זה התיאור
    של האקר שרוב האנשים מכירים שזה black hat hacker. רוב האנשים לא יודעים בכלל מה זה האקרות ומה זה האקר אמיתי. פעם באיזה פורום אחד של "האקרים" שנכנסתי אליו ראיתי רק הודעות כמו "איפה אפשר להשיג רשומון", "מה הגירסה הכי חדשה של נטבאס ואיפה אפשר להוריד אותה", או שההכי מעצבנים "איזה האקר אני! אף אחד לא יכול עליי, אני פרצתי לחבר שלי עם sub-seven!". בכל אופן, אני שמתי שם בפורום את ההודעה הבאה כדי שיבינו מה זה בכלל מה האקר ואיך באמת להיות אחד ולא כפי שהם חושבים את עצמם האקרים:

אז קודם כל אתם צריכים להבין מה זה האקרות. האקרות זה לא רק חדירה למערכות אבטחה, זוהי דרך מחשבה. האקרות זה דרך שעל פיה אתה בוחן מערכת ומנתח אותה בחיפוש אחר פגמים ופגיעות במערכת עצמה. האקר משיג מידע על מערכת בכדי להבין אותה, והבנה של המערכת עוזרת לראות את הפגמים וחורי האבטחה בה שניתן לנצלם. האקרות זה גם המרדף אחר לימודים וידע. אתה יכול להשתמש בהאקרות על כל מערכת, לא רק כאלו שקשורות למחשבים. מערכת יכולה להיות כל דבר שניתן לגבש אותו ואת דרך פעולותו על ידי הבנה של איך המערכת הזאת פועלת. לדוגמא מערכת הטלפונים זה דוגמא טובה. פריקרים פורצים את מערכת הטלפונים, מוצאים חורי אבטחה ודרכים לנצל אותם, שזה לא רק נותן להם את היכולת לבצע שיחות טלפון חינם אלא הרבה יותר……
    אפילו את המוח שלך ניתן להחשיב כמערכת וזה אומר שגם הוא ניתן לפריצה – אם תנתח את מחשבותיך, אתה יכול למצוא בזה את הפגמים ו"חורי האבטחה" שדרכם ניתן לנצל אותך וכמו עם חורי אבטחה במחשב, גם אותם אתה יכול לתקן אם תשקיע מאמץ. אדם שפורץ יכול להיקרא האקר במובן שמה שהוא עושה זה פשוט פורץ, אבל האקר אמיתי הוא האקר אשר עוסק במה שהוא עוסק בשביל הידע ולא רק הכוח שאתה מקבל כאשר אתה יכול לגרום למערכת לעשות מה שאתה רוצה.

כעת נעבור לסוגי ההאקרים שקיימים:
    כל האקר, לא משנה מה סוגו, אוסף מידע על מערכת ולומד את כל הדברים השליליים בה וכל חורי האבטחה והפגמים בהגנה שלה, אך מה שהאדם עושה עם הידע הזה אחר כך מגדיר איזה סוג האקר הוא. כמו כל כלי אחר בעולם, האקרות יכולה להיות משומשת גם למטרות טהורות וגם למטרות זדון. מה שהאדם עושה עם ה"כלי" שנקרא האקרות מגדיר איזה סוג האקר הוא, כובע לבן, כובע שחור או כובע אפור(באנגלית זה נשמע יותר טוב: white hat, black hat, grey hat) . אם אתה פורץ למטרות של ידע בלבד מבלי להפר את החוק אז אתה מוגדר כהאקר כובע לבן. הפושעים הם ההאקרים השחורים או שכמו שהם מכונים גם – crackers. הם לא עוקבים אחר החוק ועושים מה שהם רק רוצים. הם האלה שפורצים חשבונות דואר אלקטרוני, בנקים, הורסים או גונבים מידע חשוב, מחבלים במערכות ובעיקרון, פשוט עושים נזק אך ורק במטרה להוכיח שהם(כאילו) בעלי הכוח. כמו כן, יש את האקרי הכובע האפור שהם פשוט עושים מה שהם מרגישים נכון, מידי פעם זה עובר על החוק, ומידי פעם זה לא. לדוגמא, האקר אפור יכול לפרוץ ולהרוס אתר נאצה, אומנם זה עובר על החוק אבל הוא מרגיש שמה שהוא עשה זה נכון. ההאקרים שזוכים להכי הרבה כבוד בעולם ההאקרות הם האלה שפורצים למטרה לעזור לאחרים, במיוחד לקהילת ההאקרים. הם אלו שפורצים מערכות במטרה ללמוד אותם ולשפר אותן. הם בונים וממציאים, לא הורסים ומחבלים. קהילות האקרי הכובע השחור משתפים ידע במטרה להרוס מערכות, בזמן שהאקרי כובע לבן משתפים ידע ביניהם במטרה לשפר את הגנת המערכות. וזה ההבדל העיקרי ביניהם.

כעת נסביר איך להפוך להאקר:
    בכדי להיות מעולה בפריצת מערכות, אתה צריך ידע על המערכת המסוימת שאותה אתה רוצה לפרוץ. כמה שיותר ידע כך יותר טוב. זה הקטע שבה נכנס אספקט הסקרנות. האקרים הם בד"כ אנשים סקרנים מכיוון שהם נהנים לרכוש ידע ומידע על המערכת שבה הם מתעניינים. עם הידע הזה הם מסוגלים להבין את המערכת והם גם צריכים את הידע הזה בכדי לדעת איך לשלוט על המערכת. סקרנות ויכולות קריאה טובות יגדילו מאוד את הסיכוי שלך להפוך להאקר טוב, מכיוון שהדרך הכי טובה להשגת מידע היא להיות סקרן, ואם אתה יודע לקרוא טוב ומהר, זהו יתרון אדיר שרק יעזור לך לרכוש את הידע לו אתה זקוק יותר מהר ויותר ביעילות. אתה לא חייב להיות סקרן בכדי להיות האקר טוב, אך האקרות תהיה מיומנות שאתה תצטרך ללמוד בכוח, לעומת אחרים בעלי סקרנות שלהם זה בא בטבעיות. אז אם אתה רוצה להיות האקר טוב, תקרא ותלמד כל מה שאתה יכול על המערכת שאותה אתה רוצה לפרוץ. אם אתה רוצה לשפר את האבטחה של הרשת שלך, תחשוב כמו האקר ותנסה לפרוץ אותה. אם אתה מסוגל אז זה אומר שיש בה חורי אבטחה ואז אתה יודע מה אתה עוד צריך לתקן בהגנה של המערכת. ובכדי לעשות זאת אתה צריך ללמוד כל מה שאתה יכול על איך המערכת שלך עובדת. צריך ללמוד על המערכת ההפעלה שהמחשב הזה מריץ, החומרה שהם רצים עליה, הפרוטוקולים שהם משתמשים בהם בכדי לתקשר, התוכנות שמשתמשות בפרוטוקולים האלה, וכו´. חורי אבטחה יכולים להימצא בכל אחד מהאיזורים הנ"ל ואף יותר. אם איזור אחד מאובטח דיו, איזור אחר אינו, וכאן נמצאת הדרך שדרכה האקר יוכל להיכנס למערכת שלך. עניין מאוד חשוב בפריצה זה העלאה בדרגת ההשראות(privledges). אם להאקר יש לפחות כניסה מינימאלית למערכת, הם יכולים למצוא נקודה חלשה כדי לתקוף ולהשיג דרגה גבוהה יותר של הרשאות עד שלבסוף הם יגיעו לroot. משפט מאוד חכם שיש ללמוד: ההגנה של המערכת נקבעת הכי עפ"י החולייה החלשה ביותר בשרשרת.
    אם אתה רוצה להיות האקר טוב, תלמד את עצמך. תקרא ספרים, מדריכים, תשיג כלים טובים(יותר עדיף לפתח אותם לבד), תשחק משחקי מלחמה(זה לרוב שרת שהוקם ע"י האקר שנותן להאקרים אחרים זכות מלאה לנסות ולפרוץ אותו או להשתמש בידע שלהם בכדי לעבור במין "משחק ההאקרות" הזה שלבים) וכו´. אך אל רק תשתמשו בכלים, תגלו איך הם עובדים ותלמדו איך ליצור את הכלים האלה בעצמכם. ההבדל העיקרי בין האקר אמיתי לscript kiddy זה שהאקר מנסה ללמוד כל דבר על מערכת ולגלות את הפגמים וחורי האבטחהבה, בזמן שסקריפט קידי ישתמש בתוכנות וexploits שנמצאו/פותחו ע"י האקרים אמיתיים מבלי להבין בכלל איך הם עובדים. המפתח הוא ההבנה והידע…….
    לסיכום, אני אצטט עם משפט של מי שנקרא ה"סבא" של ההאקרים(richard s. raymond): "ההבדל העיקרי בין האקרים לקראקרים הוא שהאקרים בונים דברים, קראקרים הורסים אותם".

/* סוף הציטוט מהפורום */
    עכשיו, אומנם לא כל מה שכתבתי קשור גם לפה כמו שהוא היה קשור בפורום ההוא, אבל הכוונה די ברורה.

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 25 סה״כ)