MoD

עמוד

התגובות שלי בפורום

מוצגות 15 תגובות – 16 עד 30 (מתוך 62 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • בתגובה ל: תפסיקו להגיד שאתם לא יודעים אסמבלי וסי #79538
    MoD
    משתתף

כותרת: המבחן ברמה… ו >>
    במת אין מה להסתיר, מי שרוצה להצליח בו – חייב ללמוד ASM ו C.
    לגבי הגדרת מושגים אלו שאלות ממש קלות, שניה בגוגל ויש לך תשובה..
    כבר דיברנו על מה כדאי להוסיף ולמה..
    אמנם המבחן השנה (לפי דעתי, והשוואה שעשיתי למבחנים קודמים) היה הרבה יותר ברמה משנים קודמות, גם מבחינת רמת קושי השאלות (למרות שאני חושב שהשאלה האחרונה היתה מיותרת! ;) וגם מבחינת מספר השאלות…
    אבל יפה מאוד שהגעת למקום 33 בלי לדעת C ו ASM בכלל, (כבר יצא לי לדבר עם ילד שהתחרה בלי הרבה מושג בנושאי התחרות והגיע לגמא במקום 41…) כמובן שתשפר את סיכוייך (ואת ידיעותיך בכלל) אם תלמד אותם, אבל כמו שאמרו פה, אל תשכח שכמו שאתה לומד ומחדש כך גם כותבי השאלות כאן, אולי השנה היתה לך בעיה עם C ו ASM, ואולי בשנה הבאה יחליטו להכניס קצת שפות סקריפטים שאולי לא תדע ולשאול שאלות ברמה הרבה יותר גבוהה.. בכל אופן, אני מניח לשלנה הבאה יש למי שממשיך יותר סיכויים מאחר וחלקנו כאן הולכים לצבא (כולל המנצח ו2 לפטופיו ;)

בתגובה ל: הציונים השנה לעומת שנים קודמות.. #79537
    MoD
    משתתף

כותרת: פחחח :) תודה… לא .. רק השנה זה יצא יום השואה…

בתגובה ל: הציונים השנה לעומת שנים קודמות.. #79529
    MoD
    משתתף

כותרת: הם לא אותו ייצוג, רק דומים…
    נה נה בננה :)
    הייי!!!!!!!!!!!!!!

;) MoD Is Celebrating 18 tomorrow!!!!!!! ;)
    (כן כן, בעסה יום השואה… אבל נו.. תנו להתלהב מהעניין אני עם 18 ותק בעולם – יש העלאה במשכורת? ;)

בתגובה ל: הציונים השנה לעומת שנים קודמות.. #79527
    MoD
    משתתף

כותרת: אז ככה —>
    לא הייתי בתחרות בשנים קודמות אבל לפי המבחנים שראיתי באתר, רמת המבחן השנה היא הרבה יותר גבוהה מבשנים קודמות (ויש לך את הציונים והממוצע בתור הוכחה)…
    וטוב שכך, רמת המבחן באמת צריכה להיות גבוהה!

זו לפחות דעתי :)

בתגובה ל: לדעתי עדיף מגוון יותר גדול של שפות #79517
    MoD
    משתתף

כותרת: יש עוד רשימה ארררוווככהה :)
    של כאלה אתרים…
    בתור אחד שפשוט לא אוהב מתמטיקה פורמלית, למדתי כל מה שאני יודע בצורת חידות – אז אני מכיר מיליון ויותר אתרים של חידות מתמטיות מבחנים איקיו מחשבה קריפטו משחקי לחימה… הכיף של להיות מול מחשב!

בתגובה ל: הציונים של שלב ב #79514
    MoD
    משתתף

כותרת: אכן.. צודק :)
    תלמדו כי זה כיף!
    ובביצפר אם בטעות נפלתם על מגמת טכ"מ.. תשדלו לעשות טרור כדי לעשות הפרויקט שאתם רוצים! ;)
    סתם.. תהנו מכל דבר שאתם לומדים ו… Linux Rules! חחח…
    Windows 64… :)
    אגב – באתרים שציינתי למטה –
    תפתרו אותם – כיף ומפתח חשיבה!

בתגובה ל: ברכות לאורן על הזכייה השנייה ברציפות… #79513
    MoD
    משתתף

כותרת: The same… >>
    אצלי זו פעם ראשונה :) – וחבל שכך..
    באמת היה כיף ובהצלחה לכל אלה שיתחרו בשנים הבאות.
    אחלה חבר´ה פה, באמת שמחתי להכיר אותכם! דיונים אחלה מתגלגלים :)
    שנה הבאה צבא.. ;)

בתגובה ל: לדעתי עדיף מגוון יותר גדול של שפות #79512
    MoD
    משתתף

כותרת: שמנו הודעה באותו זמן :)
    קודם כל… סיכום נאה.. ואכן כך.
    עוד דבר קטן שצריך להוסיף לך –
    אדם לא סקרן – לא יצליח, אדם בלי היכולת הבסיסית לעמוד מול אתגר ולא לוותר עד שיפצח את התאגר – לא יצליח, והכי חשוב !
    אדם שלא אוהב את זה – לא יצליח בזה!

עכשיו נפתח קצת את העניין –
    ספורטאים אוהבים את האתגר בלדחוף את הגוף שלהם עד לגבולות המקסימליות, הם עושים כל שביכולתם להגיע לתוצאות טובות יותר לדחוף את הגבולות רחוק יותר ולהגיע גבוה יותר…
    וכך גם ה"האקר", המוח שלנו בבסיסו שואף להתהוות ולמימוש אופטימלי, מטרתו היא כל הזמן להתפתח מהרגע שהאדם נולד ועד ליום מותו בכל יום הוא לומד דברים חדשים במודע או שלא…
    ההאקר הוא זה שנהנה מהאתגר המחשבתי ואוהב לדחוף את הגבולות שלו רחוק יותר בכל פעם… כדי להגיע ל"אמת האמיתית" או למימוש המקסימלי…

* חוקרים ומדענים אשר מטרתם היא למצוא תרופה למחלה מסוימת מהווים האקרים גם כן, מטרתם היא לפרוץ את מערכת המחלה ע"מ למצוא חיסון כנגדה… (תוכלו לחשוב על עוד אנלוגיות לבד).

:) האקרות… מצחיק איך שזה נשמע בעברית כל ההגדרות (:
    * ד"א יש עוד הבדל קטן בין סוגי ה"כובעים" – את השחור אפשר למצוא כמעט בכל מקום (וירטואלית), את הלבן תמצא כשתחפש נכון (לרב בShells וכו´, ואת האפורים לא תמצא אף פעם .. :)
    *** אגב, כובעים האקרים קראקרים פריקרים… הכל עניין של מינוח והגדרות. לכולנו מוח ובבסיס כולנו מחפשים אחרי התשובות (לכל שאלה) בסופו של דבר כל אחד מגיע למצב שבו הוא צריך להתמודד עם אתגר מסויים בעצמו – הגדולים הם אלה שהתגברו על אתגרים שאף אחד לא הצליח להתגבר עליו לפניהם – תחרות החיים ;)

:By The Way – Another GREAT site for encryption challenges
    http://www.thawte.com/cryptochallenge/lunchHour.html
    :)

בתגובה ל: לדעתי עדיף מגוון יותר גדול של שפות #79511
    MoD
    משתתף

כותרת: מממ… כנס –>
    אז ככה..
    זה לא פורצי המידע ה"לא חוקיים" הם אלה שמעניין לקרוא עליהם, אלא למה איך כמה ומה היה…
    באותה מידה גם המידע על גרמניה הנאצית ופריצת האניגמה הם נושאים מעניינים מאוד ומומלצים לקריאה!
    – ההבדל הוא, שהמידע על גרמניה הנאצית, האניגמה וכו´, אלו נושאים שכבר נחרשו מאות פעמים, וידועים לרב… בעוד שאת רב הספרים בנושא "תחילת ההאקינג" ו"הווב בשנות ה80".. וכו´… אלו נושאים שהרב לא שמע עליהם בד"כ… -למרות שהם מעניינים באותה מידה. ובין אם נרצה או לא, יש גם מה ללמוד מהקראקרים שמטרתם היא לגרום לנזק… (וזה לא אומר או רומז שכדאי להיות קראקר!!!)

ד"א…
    לגבי WarGames ומשחקי פריצת קוד —> יש ההההמממווווןןן כאלה ברחבי הרשת, רק תחפשו !
    הנה כמה להנאתכם – :)
    הקישור הפעיל לנגסק (פעיל בד"כ :)http://quiz.ngsec.biz:8080
    אוסף של בערך 100 משחקים – http://hackergames.net
    SERED (שיצא מתישו בסוף השנה) – http://www.cyberarmy.com/zebulun
    אחד מומלץ למתחילים בתחום הShell – http://www.hackerslab.org/eorg

ויש עוד ועוד ועוד…

;) (The good stuff is allways in the wrong hands)

בתגובה ל: הציונים של שלב ב #79504
    MoD
    משתתף

כותרת: וואלה… :) אז 90… :)
    ברכותי לכל המנצחים, ובהצלחה לכל אלה ששנה הבאה עוד יוכלו להתחרות!
    שנה ראשונה שאני מתחרה בתחרויות – היה נחמד ;)
    באמת לפי מה ששמתי לב יש כמה נק´ שכדאי למי שבשנה הבאה רוצה לקחת מקום –
    * תלמדו ASM – ותלמדו את זה טוב!
    * C – חשוף, גם בכלל… אחלה שפה!
    * ידע כללי – חוסך לכם זמן בחיפוש ומשאיר זמן לשאלות הגדולות!
    * תרחיבו את היקף האתרים האינפורמטיביים שאתם מכירים – זה יתן לכם יתרון בחיפוש אחרי דברים.
    * תפתרו את המבחנים באתר (למרות שהשנים הקודמות הרבה יותר קלים מהשנה) – עד שתקבלו בהם ציון 100 בכל אחד.
    * תקראו תקראו ותקראו עוד!
    * המתמטיקה לא ברמה כלכך גבוהה, אבל קומבינטוריקה והסתברות אלה תחומים מעניינים שקיימים בתחרות לפעמים. – השאלות באתר של וייצמן (עמוד לינקים באתר) שאלות ממש טובות ונחמדות.. שיפור החשיבה מובטח.
    * תפתרו את החידות שנמצאות בפורום לפעמים, גרעין הפתרון שלהן בד"כ מתמטי ומעניין – שוב אחלה דבר לשיפור החשיבה, ומושך למתמטיקה את אלה שלא אוהבים מתמטיקה של ביצפר (כמוני ;)
    * תביאו פלאפונים – בשביל לענות על שאלות כמו "אם ידידי צרצר…" :))

(*אם שכחתי משו אתם מוזמנים להוסיף…)

MoD Out…

בתגובה ל: הציונים של שלב ב #79495
    MoD
    משתתף

כותרת: וואוו… לא עברו את ה 80…
    תחרות על רמה היתה השנה…
    ברכותיי לאורן שגירד את ה 80 ויצא עם עוד נייד ;)

בתגובה ל: לדעתי עדיף מגוון יותר גדול של שפות #79494
    MoD
    משתתף

כותרת: :) נחמד להכיר עוד מישו שמתעניין קצת…
    אכן אתה צודק. "אתיקת ההאקינג" וההיסטוריה של איך הכל בכלל התחיל אלו דברים מעניינים ומושכים לכל מתעניין רציני בתחומי המחשב (מתכנתים, אנשי אבטחה…).
    בנוסף ישנם עוד כמה ספרים נחמדים בנושא (את כולם אפשר להשיג באמאזון וברחבי האינטרנט :)
    The Cuckoo´s Egg / Cliff Stoll
    The Hacker Crackdown / Bruce Sterling
    Cyberpunk : Outlaws and Hackers on the Computer Frontier / Katie Hafner & John Markoff
    (הספר שדיברתי עליו -)
    Masters of Deception : The Gang That Ruled Cyberspace / Michelle Slatalla & Joshua Quittner
    Spooked: Espionage in Corporate America / Adam L. Penenberg & Marc Barry
    … הרשימה לא נגמרת ;)

בתגובה ל: לדעתי עדיף מגוון יותר גדול של שפות #79490
    MoD
    משתתף

כותרת: השם שלי… —>
    הוא סיפור ארוך (ולא לכאן :)
    * למי שלא הבין על מה מדובר –
    (MoD (Masters of Deception זו קבוצה של Cyberpunks משנות ה-80, יש ספר שמספר על מעלליהם (במיוחד על אחד מהם Phyber Optick) ועל איך האינטרנט נראה לפני שנהיה לWEB שאנחנו מכירים היום …
    סיפור נחמד לקרוא (חלק יגידו שהוא משעמם…), אני וויז טוב לדעת קצת על ההיסטוריה :)

We Own The CyberSpace – CyberSpace Is Ours – We Know All – We Have Access to All – We Know Who you are – We Know How Get you – We Don´t Exist – You Can´t Capture Us!!!

:) Hax0rs (:

בתגובה ל: לדעתי עדיף מגוון יותר גדול של שפות #79483
    MoD
    משתתף

כותרת: :) כמה נקודות –>
    אני מסכים איתך :) (כנראה שבהתחלה לא התטאת משהו, כן הבנתי אותך בצורה שונה – וכך גם נראה שאחרים..)
    לגבי ההבנה בשפות – לא סתם הידגשתי את המילה עיליות!, מדובר כאן רק על שפות עיליות ולא על הקשר בין שפה עילית לASM לדוג´…
    מצטער להגיד את זה (גמני לא ממש עמוק בASM) אבל כדאי וטוב שהיא נמצאת בתחרות – מאחר והיא מהווה בסיס עקרוני במחשבים.

* לגבי השם שלי – (הרבה זמן לא שמעתי מישו מדבר עליהם :) – לא זה לא קשור לקבוצה.

בתגובה ל: לדעתי עדיף מגוון יותר גדול של שפות #79480
    MoD
    משתתף

כותרת: מממ… —>>>
    ASM ו C כבר נמצאות בבחינה.
    פסקל לדעתי מיותרת בבחינה – המטרה היא לעודד את כולם ללמוד עוד והלאה ולא להשאר אחורה, מה גם שפסקל ו C נורא דומות כל מה שצריך זה קצת ללמוד סינטקס זה הכל..
    דלפי – (לא ניכנס שוב לויכוח :) לדעתי זה על אותו עקרון C מול פסקל.
    PHP,PERL,PYTHON – אולי באמת כדאי להכניס קצת שאלות בשפות האלה,
    שפות סקריפטים ושפות שרת-לקוח – חשוב לדעת.
    * עכשיו בוא נהיה רציניים, שפות משומשות בשוק? אתה יודע כמה כאלה יש?!
    אתה לא יכול לבנות מבחן מיותר מדי שפות (וזה יהיה עצום במימדי השאלות – תתחיל בבוקר ותסיים אחרי הצהריים או בלילה), בסוף יווצר מצב שבו הציון הכי גבוה יהיה 30…
    בדומא שלך יצרת מצב שבו כמה אנשים יודעים ברמה מסויימת שפה מסוימת, במציאות – אם אתה יודע שפה מסויימת להבין כמה שורות קוד בשפה אחרת זה לא כלכך בעייתי.. תחשוב על זה… אם האיש האחרון שלך בדוגמא היה נבחן בבחינה האמת היא שהיה לו סיכוי דיי גבוה להצליח, לפי כמות השפות שהוא יודע הוא יכל לעשות אנלוגיה דיי בקלות…
    לדוגמא מישו שיודע פסקל ברמה מכובדת, מגיע לבחינה ב C, אם הבחינה תלוית סינטקס אולי יהיה לו קצת קשה (שאלות כמו האם ההצהרה הבאה חוקית? – אבל את זה אפשר בקלות ובמהירות לפתור עם האינטרנט..) אם זו שאלת קוד ומעקב, הוא יעשה קצת אנלוגיה לפסקל ויגיע לתשובה, אחרי הכל השפות לא כלכך שונות!

אני חושב שזהו :)
    Have A Nice Day :)

מוצגות 15 תגובות – 16 עד 30 (מתוך 62 סה״כ)