דניאלק

עמוד

התגובות שלי בפורום

מוצגות 15 תגובות – 31 עד 45 (מתוך 96 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • בתגובה ל: למי שנכנס ישירות לפורום הזה, #79558
    דניאלק
    משתתף

כותרת: תסתכל טוב…
    אם אתה מגיב על הודעה כלשהיא, ההודעה שלך תבוא ישר אחריה, אלא אם כן אחרים הגיבו עליה גם, ואז אתה אחרון ברשימת ההודעות ששישר אחרי ההודעה ההיא.
    אם אתה מגיב להודעה הראשית – ההודעה שלך תהיה אחרונה.

לגבי האם אני מופיע? בהחלט. אי שם בקהל עם חולצה אפורה, באותה שורה עם אריק אורן אורי יוני ורומי.

בתגובה ל: למי שנכנס ישירות לפורום הזה, #79554
    דניאלק
    משתתף

כותרת: כן, גם אני שמתי לב לזה…
    למרות שיש איזה שהוא היררכיה(בסדר ההודעות) – פשוט אין אינדנטציה.

בתגובה ל: אוקיי הזנחנו במקצת…. —->>>> #79552
    דניאלק
    משתתף

כותרת: למיטב זכרוני, כל 19 שנה הם חופפים.

בתגובה ל: לדעתי עדיף מגוון יותר גדול של שפות #79551
    דניאלק
    משתתף

כותרת: תיקון קטנטן לגבי שם הספר…
    זה לא The code breakers, זה The code book.

בתגובה ל: ;) טוב.. אז אחרי שסגרנו דיני תחרות –> #79546
    דניאלק
    משתתף

כותרת: שוביניסטים… מה קורה אתכם???
    כמה בנים אתם מכירים שסיימו כבר תואר ראשון במדעי המחשב ולומדים לתואר שני, בגיל 18??? אני 0 בנים, אבל בת אחת כן.(לפני שמתנפלים עליי, ניסיתי לשכנע אותה לבוא לתחרות, משום מה היא החליטה להימנע).
    אני גם מנחה פרויקט של 2 פרויקטניות בבי"ס, C++, עבודה מול RS232, תכנות בWindows, הרבה יותר מהמון בנים שאיתי בבי"ס, ולדעתי, גם יותר מהרבה בנים פה שהשתתפו בתחרות. (גם אותן ניסיתי לשכנע).

לדעתי, פשוט יש איזה סטיגמה, או מחסום מחשבתי אם תרצו, שבגללו בנות לא מגיעות. במקום להתלונן על זה – תתחילו לנסות לשכנע אותן להתחרות גם!

בין זה ובין לטעון כל מיני טענות כאילו זה מקצוע שלא מתאים לבנות?
    הגזמתם…

בתגובה ל: הציונים השנה לעומת שנים קודמות.. #79536
    דניאלק
    משתתף

כותרת: וזאת בדיוק הנקודה שלי..
    זה שתמיד יהיה דג גדול יותר? לא יודע, ספר את זה לאורן ולשני הלפטופים שלו.
    אבל מה שכן, התנאים של התחרות הזאת, הם לאו דווקא התנאים של התחרות הקודמת. בדיוק כמו שאתה מפיק לקחים ומסיק מסקנות, גם כותבי השאלות מן הסתם עושים זאת. בדיוק כמו שהידע שלך משתנה ומשנה צורה, ככה התחרות עוברת שינויים. אין כמו השאלון שהיה השנה כדי להראות שלא הכל כאן צפוי.

מה שכן, אני בכל מקרה אני אמליץ לך ללמוד C ואסמבלי, מהסיבה הפשוטה ששניהם לא ממש מסתירים ממך הרבה פרטים כמו שפות תכנות אחרות, אבל מצד שני, לא מגבילים אותך בדברים שאתה יכול ליצור. נכון, יש שיטענו שפרויקטים קטנים יתכן ויקחו יותר זמן, אבל בסופו של דבר, הפרויקטים הגדולים באמת, כתובים בסי, על ידי מתכנתים, שבד"כ מבינים לא מעט באסמבלי ובמה הולך בתוך הקוד שלהם. יש מקומות שבהם זה לא כל כך חשוב, וכל מה שמשנה זה להוסיף פורום כמה שיותר מהר לאתר שלך, אבל לפעמים, מה שבאמת משנה, זה לראות How deep the rabbit hole goes.

suddenly a White Rabbit with pink eyes ran close by her.
    There was nothing so very remarkable in that; nor did Alice think it so very much out of the way to hear the Rabbit say to itself, `Oh dear! Oh dear! I shall be late!´ (when she thought it over afterwards, it occurred to her that she ought to have wondered at this, but at the time it all seemed quite natural); but when the Rabbit actually took a watch out of its waistcoat-pocket, and looked at it, and then hurried on, Alice started to her feet, for it flashed across her mind that she had never before seen a rabbit with either a waistcoat-pocket, or a watch to take out of it, and burning with curiosity, she ran across the field after it, and fortunately was just in time to see it pop down a large rabbit-hole under the hedge
    In another moment down went Alice after it, never once considering how in the world she was to get out again.

מי יודע? אולי עוד תמצא את עצמך בארץ הפלאות?

בתגובה ל: תפסיקו להגיד שאתם לא יודעים אסמבלי וסי #79535
    דניאלק
    משתתף

כותרת: היי, אני הגעתי לעשיריה, עכשיו אני יכול למות בשקט
    הייתי מעדיף למות עם לפטופ ביד, אבל העיקר שעברתי את מחסום ה10 :-) שרודף אותי עוד מהתחרות הראשונה…

עד מתי תאמינו לדברי נביאי שקר לאמור: "אסמבלר סי אסמלבר סי אסמבלר סי המה?"

בתגובה ל: הציונים השנה לעומת שנים קודמות.. #79533
    דניאלק
    משתתף

כותרת: אל תאשים רק את האסמבלי…
    אני בתחרות הראשונה הגעתי למקום 11, חשבתי לעצמי, אם אלמד אסמבלי ודאי אגיע למקום טוב יותר. תחרות השניה הגעתי למקום 12.
    (מסקנות הסק לבד, ולא, לא יתקבלו תשובות כגון – נהיית יותר טיפש).

בתגובה ל: הציונים השנה לעומת שנים קודמות.. #79528
    דניאלק
    משתתף

כותרת: האומטיקון לא יצא כמו שצריך משום מה…
    זה היה אמור להיות הוצאת לשון..(מי שיסתכל על הייצוג Text של שניהם, יבין איך זה קרה)

בתגובה ל: הציונים השנה לעומת שנים קודמות.. #79526
    דניאלק
    משתתף

כותרת: אתה רומז שאנחנו יותר טיפשים השנה??

יש השנה הרבה יותר שאלות באסמבלר, אולי זה מה שהפיל הרבה אנשים.
    אני יודע שבתחרות הראשונה שלי לא ידעתי אסמבלר בכלל, אני מניח שיש פה הרבה אנשים שגם בשבילם זאת הייתה תחרות ראשונה.

חוץ מזה, היו הרבה יותר שאלות השנה – 100 במקום 80.
    לא הייתי שנה שעברה, אז אין לי מושג איך היה אז מבחינת לחץ זמן, אבל ממה שהבנתי, לא כל כך הקפידו אז. השנה זה לא היה ככה.

בתגובה ל: הציונים של שלב ב #79522
    דניאלק
    משתתף

כותרת: חחחח :-)
    מישהו אמר שאמרת שזה אסור?
    תהית איך זה, נתתי דוגמה לאיך זה יכול לקרות.

בתגובה ל: לדעתי עדיף מגוון יותר גדול של שפות #79518
    דניאלק
    משתתף

כותרת: תודה על ההסבר המקיף…
    לפי המונחים שלך לפחות, אכן התייחסתי רק ל"כובעים השחורים"…
    וזאת אך ורק לפי הודעתך הקודמת: (התחל ציטוט)
    היו היה האקר בשם erik bloodaxe. הוא הקים את ארגון LoD. הארגון היה מגייס רק את ההאקרים הטובים ביותר בארה"ב. אחד מהם היה optik phyber. אבל אופטיק עשה הרבה בעיות והחליטו להעיף אותו מהארגון. הוא התעצבן והקים את MoD. בארגון שהוא הקים הוא גייס את שאר ההאקרים הכי טובים שלא גוייסו לLoD. ואז הייתה מלחמה שנמשכה בין 2 קבוצות ההאקרים במשך מספר שנים. אלה היו מפילים לאלה את המחשבים, וגם הפוך. הם היו חוסמים אחד לשני את קווי הטלפון כדי שהם לא יוכלו להתחבר לאינטנרט. קבוצה אחת לשנייה היו עושים בעיות מבחינת כרטיסי אשראי, תיקים במשטרה, וכדומה. הם היו מתחרים על מי הראשון שיפרוץ ככה וככה. מי הראשון שיעשה ככה וככה. למי שיודע, בשנים 89-91 היה מבצע עולמי לתפיסת כל ההאקרים בעלי השמות הגדולים בזירה הבינלאומית. כמעט כולם נתפסו. מLoD ו-MoD לא נשאר כמעט אף אחד…
    זהו תקציר של חלקיק קטן בהיסטוריית המחשבים. עכשיו תגידו לי, מה יותר מעניין, זה או לדוגמא טופס המנדט הבריטי? :)
    (סוף ציטוט)

אתה שבחרת להשתמש במונח האקר על מנת לתאר עבריינים ופושעים(קראקרים המונח היותר מתאים). ולכן בחרתי שלא לשנות את המונחים בהודעה שלי…

הגדרת Webopedia לHacker:
    A slang term for a computer enthusiast, i.e., a person who enjoys learning programming languages and computer systems and can often be considered an expert on the subject(s). Among professional programmers, depending on how it used, the term can be either complimentary or derogatory, although it is developing an increasingly derogatory connotation. The pejorative sense of hacker is becoming more prominent largely because the popular press has coopted the term to refer to individuals who gain unauthorized access to computer systems for the purpose of stealing and corrupting data. Hackers, themselves, maintain that the proper term for such individuals is cracker.

לגבי הספר שהמלצתי – הוא לא רק מתעסק עם האניגמה. למען האמת, רק חלק קטן ממנו מתעסק עם האניגמה. יש שם הכל החל מסוגי הצפנות עתיקות, דרכי פריצה אליהם(ניתוח תדירויות וכו´), וכלה בשיטות מודרניות, ביניהם RSA, ואף הסברים על הצפנה קוונטית, אם אי פעם יצליחו להמציא מחשבים קוונטים.

אני עדיין ממשיך להמליץ עליו בחום, גם למי שהאניגמה כבר יוצא מהחורים. ולהמחשה: הדבר הראשון שעניתי כששאלו אותי איך הספר הוא – "הוא ממש טוב, רק חלק קטן ממנו מתייחס לאניגמה".

בתגובה ל: הציונים של שלב ב #79516
    דניאלק
    משתתף

כותרת: מה הבעיה בשאלה של 0.9 נקודות?
    או 0.7? או אפילו 0.76666666666?
    נניח שהיו לך 5 שאלות ששוות 2 נקודות, 93 ששוות נקודה אחת, ו2 שאלות ששוות 5.
    ניקוד מקסימלי – 5*2 + 93 + 5*2 = 113. אם קיבלת X נקודות, הציון שלך יהיה X/113…
    כל שאלה תהיה שווה 1/113 חוץ מ5 שאלות ששוות 2/113, ו2 ששוות 5/113…
    (אין לי מושג אבל כמה שווה שאלה פתוחה או שאלה עם כוכבית, וגם לא ספרתי כמה שאלות כאלה יש).

בתגובה ל: לדעתי עדיף מגוון יותר גדול של שפות #79508
    דניאלק
    משתתף

כותרת: אני היחידי שלא מתלהב מזה?
    אוקי, אז זה דבר אחד לעמוד מול האתגר של לפרוץ הגנה כלשהיא, אבל לפרוץ את ההגנות ולעשות נזקים? חיים של אנשים יכולים להיהרס בגלל זה. נזקים כלכליים של מליונים(אם לא מיליארדים). תחשבו כמו רעבים אפשר היה להאכיל עם הכסף הזה. תחשבו כמה מקומות עבודה היו יכולים להיפתח עם הכסף הזה.

הדבר היחידי שאני רואה טוב בהם, זה שכמו כל פושע, נאלצים לקום חברות שונות כדי להגן מפניהם. במקרה של גנבים בחנויות, יש שומרים(כן, פעם השומרים בקניונים לא היו אמורים להגן רק ממחבלים, אלא גם מגנבים), ובמקרה של האקרים, קמות להן חברות אבטחת מידע, הרבה מהמובילות בתחום הן חברות ישראליות: השמות שעולים בראש זה צ´ק פוינט, אלדין(שרכשו את אלישים), מחקר אלגוריתמים, אלירו, פינג´אן ועוד כמה קצת פחות מפורסמות.

בכל מקרה, אם אנחנו כבר ממליצים על ספרי קריאה בנושאי אבטחת מידע והסטוריה, אני הייתי מאוד מאוד ממליץ על הספר "סודות ההצפנה" של סיימון סינג´(תורגם לא מזמן לעברית, באנגלית זה נקרא The code breakers, מי שיכול באנגלית – עדיף). אם כבר אתה קורא מידע שלא רצו שיהיה לך גישה אליו, אז לא עדיף שזה יהיה מידע שעוזר לך להביס את גרמניה הנאצית?(במקום מידע שיעזור לך לשים איזה אויב וירטואלי בכלא?)

כמו כן לינק, משחק לכל מי שרוצה לנסות כוחו קצת בפריצה לאתרים(בבקשה, בלי תגובות של כבר שיחקתי במשחק הזה ועברתי את כולו):

בתגובה ל: הציונים של שלב ב #79507
    דניאלק
    משתתף

כותרת: מוסיף…
    אל תסתפקו בידיעת שפה כלשהיא, תחקרו גם את מערכת ההפעלה מולה אתם עובדים, תכירו את השירותים ואת הכלים שהיא מספקת.

תקשורת – למרות שזה לא ממש בא לידי ביטוי בתחרות הזאת(בקודמות כן), זה תחום מאוד חשוב(במילה אחת, סיסקו. בשתי מילים, Check Point). בעיקר TCP/IP והפרוטוקולים השונים מעל(HTTP, FTP, POP, SMTP, הם הנפוצים), UDP כמובן.
    לדעתי כדאי גם להתעמק בשכבות שמתחת, אולי פחות שואלים על זה, אבל זה תחום מאוד מעניין(Ethernet Packets, ICMP, ARP, לחקור את ה"בפנוכו" של TCP).
    C++ – כי C פשוט לא מספיק. :-)

ולמרות שכמה אנשים יקפדו את ראשי בגלל זה – לינוקסים. גם אם אתם לא מתכוונים אי פעם לעבוד עם זה באופן רציני(מאחר ואתם חסידים של המונופול הגדול), תכירו ותעבדו עליו. קודם כל, שיהיה לכם בכלל בסיס להשוואה כשאתם מחליטים לעבוד עם וינדוס כל הזמן, וחוץ מזה – יש גם הרבה שאלות לינוקס בד"כ.

אבל הכי חשוב – מה פתאום ללמוד משהו רק כדי להצליח בתחרות????
    תלמדו מה שמעניין אתכם, מה שכיף לכם. עם זאת, אני ממליץ בחום על הנושאים האלה(והנושאים של MoD), פשוט כי הם מעניינים.

מוצגות 15 תגובות – 31 עד 45 (מתוך 96 סה״כ)