TheWizard

עמוד

התגובות שלי בפורום

מוצגות 15 תגובות – 31 עד 45 (מתוך 60 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • בתגובה ל: מתי השלב השני? #79272
    TheWizard
    משתתף

כותרת: כפי שרשום בעמוד הראשי…
    נשארו עוד 53 ימים לסיום שלב א´.

בתגובה ל: איתור מודיעין-ממ"ש #79271
    TheWizard
    משתתף

כותרת: יחי גוגל! :-)

TheWizard
    משתתף

כותרת: עצות לשלב השני
    קודם כל פתור את כל השאלות המופיעות באתר

בתגובה ל: חידה בלוגיקה בוליאנית #79258
    TheWizard
    משתתף

כותרת: דיברתי מוקדם מדי :-
    לאחר חיפוש (נסיון של כל מיני דברים על דף, טבלאות מצבים, שילובים שונים בין A, B, C, AND, OR, וכו´) ארוך ומייגע שלא הניב את הפתרון, חיפשתי ומצאתי באינטרנט עמוד שבו רשום שיש פתרון ושמה שחשבתי זה לא נכון (שאין פתרון ושלא ניתן ליצור עוד NOT), וכן שאסור להשתמש במחזירים (יציאה המחוברת לכניסה) כפי שדניאל חשב.
    מצטער אם הרסתי חלק מהחידה (השאלה האם בכלל יש פתרון) :-)

אז כן אפשר, אבל זה נורא נורא מסובך
    משהו שכן הבנתי זה שיש להשתמש ב-2 ה-NOTים על ביטויים הכוללים את שלושת הקלטים (A,B,C)

בתגובה ל: חידה בלוגיקה בוליאנית #79256
    TheWizard
    משתתף

כותרת: נראה לי שאי אפשר
    אני לא בטוח כיצד להוכיח את זה…
    אבל כמובן חלק מן ההוכחה הוא שמשערי OR ו-AND לא ניתן לבנות שער NOT.

בתגובה ל: סידור מספרים… #79250
    TheWizard
    משתתף

כותרת: החידה עצמה קלה, אבל קשה להבין
    זה לא שההסבר הפך את החידה לקלה יותר, אלא פשוט לפניו היה קשה להבין מה בכלל רוצים

בתגובה ל: סידור מספרים… #79247
    TheWizard
    משתתף

כותרת: פתרון – תוספת
    כיוון שדניאל רשם את חלק מהפתרונות עם רווחים וחלק עם לא – חלק יצאו הפוכים
    אז הנה כל הפתרונות עד 14:

1,2,1,0
    2,1,2,0,0
    3,2,1,1,0,0,0
    4,2,1,0,1,0,0,0
    5,2,1,0,0,1,0,0,0
    6,2,1,0,0,0,1,0,0,0
    7,2,1,0,0,0,0,1,0,0,0
    8,2,1,0,0,0,0,0,1,0,0,0
    9,2,1,0,0,0,0,0,0,1,0,0,0
    10,2,1,0,0,0,0,0,0,0,1,0,0,0
    11,2,1,0,0,0,0,0,0,0,0,1,0,0,0
    12,2,1,0,0,0,0,0,0,0,0,0,1,0,0,0
    13,2,1,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,1,0,0,0
    14,2,1,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,1,0,0,0

ניתן לראות שכל פתרון תלוי במספר הנמצא במקום ה-0 (מתחילים מ-1 כי 0 לא יכול להיות במקום ה-0).
    לכן אין פתרונות אחרים, וכן אין פתרונות כאשר כמות המקומות היא 1 או 2 או 3 או 6

בתגובה ל: סידור מספרים… #79240
    TheWizard
    משתתף

כותרת: בוא נראה האם הבנתי…
    צריך למצוא סדרת מספרים שבה כל מספר מייצג את כמות הפעמים שהוא עצמו מופיע בסדרה.

בסדרה לדוגמה, רק המספר 1 מייצג את כמות הפעמים שהוא עצמו מופיע – פעם אחת.

האם למשל הסדרה הבאה היא מתאימה? (השאלה למציג החידה)
    1223334444

בתגובה ל: עזבו אתכם פסקל…. #79234
    TheWizard
    משתתף

כותרת: האם הכוונה להערה שלי על VB?
    כי אם כן, אז תאמין לי שאני יודע על מה אני מדבר. נכנסתי מספיק עמוק לזה כדי לבנות פרויקט גמר לקורס ה-VB שהיה אצלנו בביה"ס, וכדי לעזור לחברים שעושים פרויקטים ב-VB (כי הם מתעצלים ללמוד דלפי, וכמובן משלמים את המחיר על החסרונות ב-VB…).
    ממש לא נראה לי שאתה יכול לומר אותו דבר לגבי דלפי אצלך.

בתגובה ל: עזבו אתכם פסקל…. #79233
    TheWizard
    משתתף

כותרת: תגיד לי, השתמשת בדלפי בכלל?
    שמעתי כבר המון אנשים שמהללים את C/C++ ויורדים על דלפי, אבל הם כמובן לא בעצם השתמשו בדלפי. ברצוני לדעת האם אתה אחד מהנ"ל.

בתגובה ל: עזבו אתכם פסקל…. #79195
    TheWizard
    משתתף

כותרת: הויכוח לא התחיל בגללך
    כפי שאתה רואה, כ"א פה כבר יודע מה ומי יגיב, והסיבה לכך היא פשוטה
    הויכוח האלה התחילו כבר הרבה לפני בערוצים אישיים יותר
    עכשיו סתם החלטנו להביאו לכאן

בקשר לרמתך בתחרות
    כל אחד מתחיל מקטן
    אני בתחרות הראשונה לא עברתי שלב א´
    בתחרות השנייה עברתי שלב ב´ אך הגעתי למקום גרוע
    ובתחרות השלישית הגעתי למקום רביעי! :-)
    אם לא תנסה לא תצליח

בתגובה ל: עזבו אתכם פסקל…. #79193
    TheWizard
    משתתף

כותרת: כל דבר למטרתו
    אתה, באלאדין, אוהב לעבוד קרוב למעבד כי אתה כותב SDK לחומרה. זה מובן, ואם אני הייתי עוסק בזה, ייתכן שגם אני הייתי מעדיף לעבוד עם C.
    אני, בפרויקט, לא יכול להרשות לעצמי לבזבז זמן על סיבוכים מיותרים כאשר יש לי מספיק צרות עם שאילתות כאורך הגלות. אין משהו יותר מתאים מדלפי למטרה זו.
    עכשיו רק להבהרה: VB זה הדבר הכי גרוע שקיים. לקרוא לו שפת תכנות ולהזכירו בהקשר הזה הוא עלבון לפסקל, לסי, לשאר שפות ה*תכנות*, ולמתכנים בכלל. אני כבר מעדיף לעבוד עם לוגו. דרך אגב, כשלמדנו לוגו התעמקתי גם בו וגיליתי שניתן לבנות כל מיני דברים נחמדים מלבד סרטוט צורות פשוטות, בין השאר דברים דינאמיים וכו´ :-)
    (עכשיו מעניין מה היא הבעת פניך…)

מה שחברות משתמשות הוא שונה לפי מטרתן, וגם זה שחברות משתמשות במשהו לא הופך את זה לבסדר או לטוב.

לגבי אלגוריתמים – לא דיברתי על הביצועים, אלא על הקריאות (READABILITY). למשל האלגוריתם של בדיקת סיביות דלוקות שהצגת כפתרון לאחת השאלות בתחרות הרבה יותר קריא כשהוא רשום בפסקל. אגב, מבחינת הביצוע במקרה זה – זה אותו דבר.
    כמובן שניתן לעשות אופטימיזציה בעזרת אסמבלי ואח"כ עוד יותר בחומרה, אבל קודם כל צריך להיות אלגוריתם טוב, ואם הוא יותר קריא אז יותר קל לשפרו (לדעתי).

אני יודע מה זה פייטון, ויש לה את המטרות שלה. היא לא מתאימה לבניית דרייברים מפאת איטיותה הרבה (שפת סקריפטים אחרי הכל…). היא גם לא מתאימה לסקריפטים פשוטים (כמו למשל שיהיו במשחק שלי), כי יש שם יותר מדי סיבוכים. היא כן מתאימה לדברים אחרים שאני לא מתעסק בהם, כגון סקריפטים להגדרת חומרה בלינוקס וכו´

האם אפשר לבקש יותר? כן, ניתן לבקש פחות. כי לפעמים פחות (סיבוכים, פיצ´רים מיותרים למטרה הספציפית) זה יותר (פשטות, מהירות)

בתגובה ל: עזבו אתכם פסקל…. #79191
    TheWizard
    משתתף

כותרת: אני רוצה לחדש לך… :)
    קודם כל תודה להתייחסות אליי עוד לפני שעניתי… ;)

אני יודע סי, אבל אני בכל זאת עובד בפסקל.
    משום שיש לי פרויקט שמטרתו היא לבנות ממשק משתמש למסד נתונים, ומי שמכיר את דלפי יודע שאין דרך נוחה יותר לבנות ממשק משתמש מאשר שם. כשאני צריך בלחץ זמן לתקן שאילתות (SQL), אני שמח שאני עושה את התכנה בדלפי, ולכן אני צריך לשבור את הראש רק על ה-SQL ולא גם על הקוד של התכנה!
    כמו כן, יש לי פרויקט שמטרתו לבנות משחק, ואותו כן יכלתי לבנות בסי, אבל העדפתי דלפי, בין השאר כי הקוד הרבה הרבה יותר קריא.

אתה אומר שמי שמכיר את סי לא חוזר לפסקל. תגיד לי, האם אתה מכיר את דלפי (אישית, לא משמועות), ניסית אותו והחלטת לחזור לסי, או שאתה מכיר רק את סי ולא ניסית שום דבר אחר כי אתה מניח שזה הכי טוב?

נכון, סי היא שפה יותר חזקה שבה ניתן לשלוט בכל דבר, ובדיוק בכך גם יתרונה אך גם חסרונה.
    יש מקרים בהם חשוב יותר לתכנת מהר ובנוחות מאשר להתעסק עם פרטים (ממשק משתמש), ומקרים בהם חשוב קוד ארוך אך קריא ומובן מאשר קוד קצר ומתוסבך (אלגוריטמים – כמו השאלות בקוד גורו). בנ"ל פסקל עדיף על סי. יש גם מקרים בהם חשוב להתעסק עם פרטים קטנים, לשבור את הראש, ולשלוט בכל דבר קטן (כמו בתכנות מערכות או ספריות).

בקשר למה שאמרת בסוף, היה בהחלט נחמד אם היו מלמדים JAVA בביה"ס, אך צריך להזהר לא להשאר עם מתכנתים ברמה גבוהה בלבד.
    אצלנו אגב מלמדים גם פסקל, גם סי, וגם אסמבלי… אני אישית למדתי את שלושתם לפני והוצאתי פטור :)

יש אנשים (אההמ דניאל אההמ) שיגידו תיכף לא לנהל וויכוחים על איזו שפת תכנות טובה יותר. אבל אחרי ש"המרתי" אנשים (הם אמרו שדברים שאני עובד איתם – שפת תכנות, מסד נתונים – אינם טובים, אך כשבעצם ראו אותם, עברו אליהם), אני לא מתכוון להפסיק להתווכח ולנסות לגרום לאנשים להבין בין השאר שפסקל יותר טוב (לפחות למטרות מסוימות), או לפחות לבחור בסי רק אחרי שניסו את פסקל והחליטו בכוחות עצמם.

בתגובה ל: חידה לא קלה #79185
    TheWizard
    משתתף

כותרת: כמובן שלא בבית הספר
    (אפילו שאנחנו כן בבי"ס שבו לומדים חלק מהדברים האלה)
    לא סתם "נתקלים בזה"
    אם רוצים אז מחפשים, מתעניינים ומוצאים

בתגובה ל: חידה לא קלה #79182
    TheWizard
    משתתף

כותרת: נכון…
    לכן אם המספר הלפני-אחרון הוא אי-זוגי, צריך להוסיף אליו ואל האחרון 1 (אני מאוד מקווה שעשיתי ככה במבחן…), ואם המספר האחרון הוא אי-זוגי ושאר המספרים הם אפס, לא ניתן לאפס את הסדרה — אבל את זה כבר בודקים בהתחלה (סכום המספרים זוגי)

מוצגות 15 תגובות – 31 עד 45 (מתוך 60 סה״כ)