Tom Alsberg

עמוד

התגובות שלי בפורום

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • בתגובה ל: מתי התוצאות? #79430
    Tom Alsberg
    משתתף

כותרת: חישוב הנקודות
    באמת תהיתי איך מחושבות הנקודות במבחן… כלומר – מהם המשקלים של השאלות השונות בציון. שאלות עם כוכבית מסומנת לידם משקלם גבוה יותר, אבל בכמה? וחוץ מזה – כל שאר השאלות "שוות" אותו דבר? או שזה יותר מורכב?
    אם המידע הזה לא סודי () או משהו כזה, היה נחמד אם אנשי צוות CodeGuru יפרסמו את זה…

כמו כן, נראה לי שכמה חודשים אחרי שלב ב´ כדאי היה לפרסם גם את התשובות הנכונות, שנדע יותר, ושנדע איפה טעינו…

בתגובה ל: כמה שאלות מהמבחן…. #79429
    Tom Alsberg
    משתתף

כותרת: כמות המספרים הראשוניים
    דף מעניין (זה ש-TheWizard קישר אליו). לא ידעתי את רוב הדברים שם. ההוכחות לגבולות האלה נראות מורכבות…
    נחמד איך אלה מהמאה ה-19 חישבו ראשוניים גבוהים כאלה…

בתגובה ל: כמה שאלות מהמבחן…. #79423
    Tom Alsberg
    משתתף

כותרת: חלק מהשאלות
    אני לא מצליח לפתוח את הדף עם השאלות (ש-Shai מסר קישור אליו – http://go.ariel.muni.il/noar/1.htm), אולי כשאצליח יהיה לי עוד מה להגיב.

לגבי השאלה על יוצאת הדופן בין ההוראות ב-Assembly, עניתי שזוהי JMP, מכיוון שזו לא משנה את המחסנית או את אוגר המחסנית (ESP/SP). לא חשבתי על האפשרות של RET כי היא לא יכולה לקבל אוגר כ-Operand, אבל גם עכשיו אני מאמין יותר בתשובה שלי – JMP. זה נכון שחלק מהשאלות לא היו ברורות לגמרי, או שיכלה ליהיות יותר מתשובה אחת נכונה.

לגבי השאלה על יוצא הדופן בין Pipe/Socket/CopyData/MailSlot, עניתי שזהו CopyData, פשוט כי לא היה לי יותר מדי זמן לבדוק, ו-Pipe, Socket, ו-MailSlot הן צורות של IPC (Inter-Process Communication – תקשורת בין תהליכים) שהכרתי, ואת CopyData לא הכרתי.

עתה לגבי השאלה על אחוז המספרים הראשוניים בני 3 הספרות, אני השתמשתי בשורה ב-Bourne Shell של UNIX. (אמנם תלוי מעט בכלי של BSD, אך יעבוד על רוב המערכות – אצלי זה היה Linux). למי שהיה לו מזל של נגישות למערכת כזו בזמן הבחינה, זה פשוט יותר מתוכנית של עשרות שורות ב-C:

i=100; while [ i -lt 1000 ]; do echo $i | factor; i=`expr $i + 1`; done | grep ´^([0-9]*): 1$´ | wc -l

מזה קיבלתי תוך כמה שניות את כמות המספרים הראשוניים בין 100 ל-999 – 143. זה היה הכי קרוב ל-17% מבין התשובות האפשריות.

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)