רעיונות לשיפור מנוע המשחק

עמוד

ברוכים הבאים לאתר תחרויות קודגורו! פורומים אקסטרים רעיונות לשיפור מנוע המשחק

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 19 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    CodeGuru
    מנהל בפורום

אם יש לכם רעיונות לשיפור, או כוח לממש רעיון שמוצא חן בעינכם שמישהו הציע (חלקם ממש פשוטים) אז זה המקום לדון בכך:

1. שינוי סדר הריצה של השורדים בכל קרב להיות מקרי במקום אלפבתי; אבל לשמור על הסדר של זוגות השורדים מאותה הקבוצה כמו שעידן העיר:"האם סדר ההרצה המקרי יהיה מקרי לחלוטין או שבאותה קבוצה תמיד שורד מספר 1 יהיה לפני 2 כי אם זה לא ישמר המון שורדים מהעבר ישברו ויהיה יותר מסובך לתקשר בין השורדים באותה קבוצה… ".
    2. שינוי סדר ריצת הקרבות להיות מקרי במקום לקסיקוגרפי כדי להעלים את התופעה ששורדים הראשונים אלפביתית מקבלים יתרון (זמני) בתחילת הריצה.
    3. שינוי מיקום חלון התצוגה כדי שלא יפתח, כברירת מחדל, על חלון התוצאות.
    4. אפשרות להסיט את זחלן קצב הריצה לעצירה מוחלטת.
    5. תוספת קול למנוע.
    6. שיפור הצבעים כדי שאפשר יהיה לקרוא ביתר נוחות את מונה הסיבובים.
    7. החלפת האנרגיה לשתי פקודות
      9B
      במקום ארבע – כדי להפוך את השימוש בה ליותר מוצלח.
    8. פקודות חדשות, כגון החלפת
      NOP
      בפקודה אישית.
    9. ועוד… אם יש לכם רעיונות – כתבו כאן, מישהו אולי ירים את הכפפה
    Yoav
    משתתף

אני אשמח לעבוד ולשפר את המנוע :)
    אתה תוכל לפרט קצת על 5,6,8? לא הבנתי אותם… ועוד שיפור שאפשר לעשות לפי דעתי זה להפוך את המנוע לקובץ jar ניתן להרצה שלא יהיה את הקובץ הנוסף שצריך כדי להריץ את המנוע

CodeGuru
    מנהל בפורום

תודה על ההתנדבות.
    הנה הסברים על
    5. בכל פעם ששורד כותב על ביית בזכרון – הפיקסל נצבע. חשבנו להוסיף גם אפקט קולי כלשהו. למשל – צליל שתלוי במקום התא, בערך הנכתב, ובשורד הכותב. כך אפשר יהיה לשמוע את המשחק ולא רק לראותו.

6. יש מספר שסופר עד 200,000 ואז המשחק מסתיים. קשה לקרוא את המספר הזה בצבעים הנוכחים.

8. היו כל מני רעיונות לשנות את חוקי המשחק; ראה
    http://codeguru.co.il/CS/forums/2420/ShowPost.aspx
    http://codeguru.co.il/CS/forums/2684/ShowPost.aspx
    אבל אני מדבר על רעיון שתוכל לתכנת את הפקודה
    NOP
    לבצע משהו אחר (כל רצף של ארבעה בתים כרצונך). זה יכול לגרום לשורדים מעניינים.

סעיפים 1 עד 6 הם שיפורים שנראה לי שכולם יסכימו להם. על סעיף 7 אפשר להווכח, וסעיף 8 צריך לבחון ברצינות לפני כל שינוי כי הוא יכול לשנות לחלוטין את פני המשחק.

Matan
    משתתף

עוד רעיונות:
    10. לאחד את מנוע המשחק והדיבאגר של קיריל, אין סיבה שהם יהיו תוכנות נפרדות – גם לצרכי דיבאגינג (Pause, Single Round וכו') וגם לצרכי פיצ'רים (צפייה בקודים של השורדים שרצים עכשיו, צפייה מתקדמת בזיכרון המסך וכו')
    11. לאחר האיחוד: להוסיף אפשרות לראות את הסגמנט הפרטי ואת המחסנית.
    12. לאחר האיחוד: לאפשר לזוז אחורה במשחק (ההפך מ-Single Round)
    13. לאפשר תצורות שמורות: למשל, אם אני רוצה להריץ את התחרות של 2007.
    14. לאפשר מאגר שורדים: שמנוע המשחק יגיע עם כל השורדים שניגשו עד כה, ויהיה אפשר לבחור מתוכם מי ישחק במשחק הקרוב.
    15. לאפשר הרצה של מנוע המשחק בצורה שקטה מ-CMD (למטרות אופטימיזציה בין השאר)
    16. כאשר שורד נפסל: לשמור איזו שורה גרמה לפסילה, או בקובץ או להקפיץ כהודעה בלוג.

Yoav
    משתתף

לגבי 13,14: אני חושב שזה יכול להיות מועיל אם כשמורידים את המנוע + התיקיות הנלוות לו יהיה גם תיקייה עם כל השורדים משנים קודמות, אבל אני לא חושב שיש צורך להוסיף את האפשרויות האלו לקוד של המנוע עצמו…

Yoav
    משתתף

יש לי עוד רעיון – כרגע כל הזומבים באותה קבוצה, מה אתם אומרים על זה שהזומבים יהיו בקבוצות שונות בהתאם לשם שלהם, כמו שחקנים רגילים?

noyalo
    משתתף

צריכים גם לפתח דיסאסמבלי, שכשעושים דיסאסמבלי לשורד מסויים, שישאיר רק את הפקודות, ולא את כל המספרים והספרות, והאופקודים משמאל לפקודות עצמם..

זה נטו עבודה שחורה כדי שנוכל להשתמש במה שעשינו דיסאסמבלי עליו, ולמחוק את כל הדברים, ולהשאיר רק את הפקודות..

(אלא אם כן כבר יש אחד כזה, ואני לא יודע עליו..)

Yoav
    משתתף

טוב, ניסיתי לפתוח פוסט חדש עם ההתקדמות אבל זה לא נותן לי לערוך אותו :( בכל מקרה, המנוע שאצלי רץ כרגע בלחיצה כפולה :) התחלה קטנה אבל זה גם משהו

Yoav
    משתתף

4 כבר קיים במנוע המשחק

Idan Dor
    משתתף

מה שיואב מתכוון לומר זה ש:
    4. אפשרות להסיט את זחלן קצב הריצה לעצירה מוחלטת.
    כבר קיים במנוע וניתן לעצור את המנוע…
    בכל מקרה תיקנו את סדר ההרצה והאלגוריתם של בחירת הקבוצות כל פעם. ואת הצבע של מונה הסיבובים.
    אז כרגע אפשר להוריד מהרשימה את 2,4,6. נשחרר את הגרסא שיש אצלנו בקרוב

Yoav
    משתתף

המנוע המשופר כמעט גמור, השאלה מה לעשות בנוגע ל5,7,8? מה לממש, מה לא, ואיך לממש?

ועל הדרך, כשנסיים, איך נפרסם את המנוע?

noyalo
    משתתף

תודה רבה!
    ואפשר להעלות אותו בקובץ זיפ לגוגל דרייב ולשתף את הלינק פה, או להעלות לאתר של הורדות וכו'…

יהיה עוד יותר מעולה אם גם הדיבגר של קיריל יקבל את הדברים בהתאם לדברים החדשים שהוספו למנוע הרגיל…

Matan
    משתתף

הכי טוב שתעלה את הקוד בתור פרויקט לגיטהאב, שיהיה מבוסס על הפרויקט של המנוע שדני פתח פה:
    https://github.com/codeguru-il/corewars8086

CodeGuru
    מנהל בפורום

איזה יופי, אני שמח על כל התיקונים.
    בקשר ל 5,7,8 אפשר להשאירם בנתיים.
    תיקון 5 (קול) דורש ידע מוזיקלי מסוים
    תיקון 7 (אנרגיה 2 במקום 4) דווקא פשוט למימוש אבל דני צריך לאשר שזה לא מעוות יותר מדי את המשחק
    ותיקון 8 (החלפת פקודות) הוא ממש חדשני, אז אולי נחכה איתו קצת.

Yoav
    משתתף

שלחנו את המנוע לעודד, אנחנו מקווים שהוא יעלה את הקבצים בקרוב :)

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 19 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.