אז… מה דעתכם על התחרות שהיתה ביום שני?

עמוד

ברוכים הבאים לאתר תחרויות קודגורו! פורומים ראשי אז… מה דעתכם על התחרות שהיתה ביום שני?

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 17 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אורן בקר
    משתתף

לדעתי היו שאלות נחמדות, והנושאים ששאלו עליהם באמת יכולים לגרום לחלק מהנבחנים להתעניין בכל מיני נושאים ששווה להתעניין בהם, ולכן לדעתי התחרות משיגה מטרה חשובה.

חוץ מזה היה כיף, והתחרות גם מהווה בסיס להיכרות בין אנשים עם תחביב משותף שזה גם נחמד.

אורן.

כותרת: לגבי הנושאים בתחרות…
    לדעתי היו יותר מדי שאלות בassembly.
    אם רוצים לשאול שאלות בלוגיקה, היה עדיף לשאול שאלות על Prolog

חסוי
    משתתף

כותרת: הרעיון של פרולוג נשמע מעניין

maddog
    משתתף

כותרת: אוי, תעשו טובה…
    מי בכלל משתמש בפרולוג?

MoD
    משתתף

כותרת: פרולוג?!?! נו במת?!?!
    בולשיט של שפה (ואני עשיתי בגרות בה)…
    למדתי כולה יחידה אבל למדתי בה הרבה מעבר.. ואני אומר לכם – בולשיט!!!
    איכסה!
    השאלות סבבה, אני חושב שאת הטכניות באסמבלי אולי כדי להוריד ולשים יותר שאלות שדורשות מחשבה אמיתי וקוד רציני ולא רק שאלות שדורשות ידע טכני ואז כל מה שנדרש זה לעקוב אחרי קוד פשוט..

חוץ מזה, כמו שכתבתי כבר.. אחלה תחרות – השאלות דווקא נחמדות ואפילו השנה היו ברמה הרבה יותר גבוהה ממה שראיתי במבחני שנים קודמות…

מבחן שמעורר עניין למי שחסר לו ובאמת מושך את המתחרים ללמוד את הנושאים הללו, ויפה שככה!

כותרת: בולשיט אתה בעצמך
    מצטער אבל כמה בדיוק למדת מעבר ליחידה הראשונה?

doesnt matter
    משתתף

כותרת: התחרות הייתה בסדר
    היה צריך להוסיף אוד שאלות ב c, וגם שאלות ב visual basic לא יזיק.

Yoni
    משתתף

כותרת: לא יזיק?
    שאלות ב-VB יזיקו לרמת הקושי של התחרות.

אבל אולי אפשר להחליף שאלות כמו "מה זה Cookie" בשאלות ב-VB בלי לפגוע יותר מדי…

RaKoLoDo
    משתתף

כותרת: אכן
    אני מסכים עם YONI
    ניתן לשפר בהרבה את רמת השאלות.
    אבל עדין חשוב להיבחן ולראות עם אתה יודע את הדברים הפשוטים בעולם המחשבים.

darkAI
    משתתף

כותרת: לYONI,
    דווקא שאלות כמו השאלה עם הcookie הן חיוניות כי אחרי הכול, אם לא יהיו כאלו שאלות, אז כל השאלות יהיו על תכנות ואז מי שיש לו חוסר ידע בשפה מסויימת יפסיד הרבה יותר נקודות. מצד שני, מישהו(כמוני למשל) שיש לו ידע בתחומים שונים במחשבים ולא בתיכנות בלבד, יענה על כאלו שאלות בקלות לעומת שאלות שהן בשפת תיכנות מסויימת.

שאלות כאלו נותנות יתרון לכאלו שהם לא רק מתכנתים אלא גם כאלו שעוסקים במגוון תחומים בתחום המחשבים. ובנוסף זה גורם לאחרים להתעניין גם בתחומים אחרים במחשבים(כמו שגם אורן אמר)

דניאלק
    משתתף

כותרת: ליוני, וDARKAI,
    אני מסכים, בהחלט יש מקום לשאלות מהסוג הנ"ל, אבל לא כדי לתת יתרון לאנשים שלא רק מתכנתים, אלא דווקא בגלל שאחד הדברים שמאפיינים מתכנת טוב, זה שהוא לא רק יושב בתוך הבועה שנקראת Visual studio, אלא גם מבין מה קורה מסביבו, באיזה כלים להשתמש בכדי לשפר את העבודה שלו, וכו´.

לגבי הCookie, בסופו של דבר, זה דווקא כן כלי תכנותי. זה נועד עבור מי שבונה אתר, שיוכל לשמור ולזכור מידע על המשתמש, על מנת שאח"כ, האתר יגיב בצורה "אינטראקטיבית" לגולש. גם בניית אתרים, עד כמה שבדקתי בפעם האחרונה, יש בו הרבה מן התכנות(לא, HTML לא נחשב לתכנות), בעיקר בצד השרת.

מתכנת בראש ובראשונה צריך לדעת להיות משתמש. לא כל אחד יכול להרשות לעצמו צוות של בודקים, שיחפשו את הבעיות בתוכניות שלו, וגם אז – על המפתח למצוא ולתקן הרבה מאוד שגיאות לפני שהוא נותן את התוכנית לבדיקה.

וכמובן, מעל לכל, התכונה הכי חשובה למתכנת, לפחות בעיניי, היא הסקרנות – הרצון המתמיד להרחיב ידיעות ולהבין יותר, ולא לקחת את מה שאומרים לך כעובדה מוגמרת. "וÀדÈרÇשÀתÌÈ וÀחÈקÇרÀתÌÈ וÀשÈאÇלÀתÌÈ הÆיטÆב"(דברים י"ג, ט"ו), למי שזוכר את הציטוט שהיה תלוי בתחרות האחרונה.
    וכמובן, שאין דבר היותר מעיד על סקרנות, מאשר הרחבת אופקים, וידע שלא תמיד קשור באופן ישיר לתכנות.

MoD
    משתתף

כותרת: :) מצטער אם פגעתי באוהבי הפרולוג —>
    (לא ידעתי שעוד קיימים כמוכם..) :)
    אז ככה ->
    לא הרחקתי לכת עם פרולוג (כלומר אני לא יודע את פיסגת האפשרויות בשפה), וגם לא השתמשתי בה במשך השלוש שנים האחרונות. – ככה שאת הפיתוחים האחרונים אני רק מכיר ברמה השיטחית.

אבל נבחן כמה נקודות לפני שנכניס את פרולוג –
    * כמה ממתחרי התחרות מכירים את השפה ?
    * כמה מהמתחרים בכלל שמעו עליה ? (…)
    * האם השפה מהווה מקור לשאלות מעניינות ? (רב השאלות שתשאל יהיו מעקב אחרי קטע שכתוב או הצרנה של משפט לוגי למשפט פרולוג…)
    * אני מסכים איתך שחסר מנושא הבינה המלאכותית בבחינה (קחו לתשומת לבכם מחברי השאלות :) – אבל פרולוג מהווה רק בסיס לתחום (נלמדת במסגרת – "מבוא לבינה מלאכותית") אולי כדאי יותר לשאול על אלגוריתמים של בינה מלאכותית (במסגרת הרעיונית של האלגוריתם ולא מימושו בשפה ספציפית)…
    * האם השאלות ישאלו בפרולוג העברי או האנגלי? (למה?)
    * ויש גם את מגוון הגירסאות של פרולוג – האם נשאל שאלות על ויז´ואל פרולוג שהרב בכלל לא ידע על קיומו?
    * את השאלות שתשאל מבחינת ניתוח בעיה מסוימת כמו פתרון משוואה לדוגמא – מה יותר יעיל, שפה פרוצדורלית או לוגית? (שאלה מעניינת?) …
    * האם הפרולוג היא כל כך חכמה, או שבסך הכל עוד סוג של שפה, שההבדל בה מהשאר הוא שהיא מתייחסת לקוד בלי סדר קריאתו, אלא לפי אוסף של טענות וחוקים לוגיים? – האם היא יותר חכמה משפה מונחית עצמים? (למה זה?) … מה אפשר לעשות בה, שאי אפשר לעשות במונחה עצמים, האם היא תתן פתרון יעיל יותר לבעיה מסויימת?
    * שאלת את עצמך.. למה לא משתמשים בה לפיתוח של "בינה מלאכותית" כדוגמאת שיח-בוט או אפילו משחקי מחשב?

– מצטער אם פגעתי במעריצי הפרולוג – אבל אני עומד במחשבתי עדיין… -היא לא משהו רציני לשאול עליו.

…Have A Nice Day

arkon
    משתתף

כותרת: מסכים איתכם
    אני אישית חושב שמי שלא "אוהב" את נושאי המחשבים בכלל לא צריך לגשת לתחרות, אבל זה רק אני, ושגם אין לו סיכוי, לדעתי.

אני מסכים עם הגישה שצריך יותר שאלות בשפות אחרות ודברים כאלו
    אבל let´s face it, השפה בסופו של דבר זה בסיס(אומנם חשוב מאד!) המימוש של הבעיה(תוכנית) שיש לך ואותה אתה בא לפתור.
    הדבר הכי קשה שיכולים לזרוק לנו זה פתאום איזה משהו ב syntax ששונה משפות אחרות ולא מובן, אבל אני סומך פה על אנשים שמתכנתים ואוהבים את זה על אמת, שהם יסתדרו כמו שצריך.

אפילו הייתה שאלה (או כמה אני לא זוכר) על HTML…

ולמה אתם לא שואלים על Python או על Perl??

אני מנסה לחשוב מה היה אפשר לשאול ב VB, אולי יש לכם רעיונות? – נראה לי סתם תקוע ולא מעניין. :)

אם כבר מדברים על שאלת הcookie, אז אומנם היא הייתה שאלה קלה, אבל עדיין, צריך שאלות כאלו, זה מראה על ידע (לוא דווקא, כן?) בתחום האינטרנטי… ולא ידע מצומצם על תכנות בלבד.

אחד האופיינים של השאלון הוא גם שהוא יקשר את המבחן למציאות, למשל שימוש של אסמבלי בנקודות מסוימות, למשל היה קוד של PutPixel
    אז למה באסמבלי? כי זה יותר מהיר(לגבי היום זה לא תופס כבר אבל עדיין בשביל הרעיון).

או כל מיני בעיות מפגרות(!) שקוראות לנו שאנחנו מתכנתים למשל עם strlen(""), הייתה שאלה יפה, אני מניח שהרבה נפלו בה, לא?
    nobody´s perfect :)

כמו כן, אני אישית לא מכיר מקומות שמתכנתים בהם ממש אבל ממש בפרולוג, אני אשמח להכיר!

כן, לדעתי גם אם המבחן הוא פחות טוב או יותר טוב משנים קודמות הוא עדיין מעלה את רמת האנשים הסובבים אותו, אם הם באמת אוהבים את התחום, יש מצב שמשהו(הכוונה לנושא) ימצא חן בעיניהם והם יתחילו ללמוד ולחקור אותו. כי ת´כלס לא חסרים נושאים במבחן!

זהוווווווו

MoD
    משתתף

כותרת: :) הסכמה נוספת –>
    טוב נתחיל -> :)
    אז ככה, ויבי פותחה בשביל להוות כלי עזר למפתחי WIN, התחרות לדעתי צריכה להיות System Independent, הכוונה שהיא לא תלויה במערכת מסויימת. לכן ויבי לא מתאימה מבחינת הדרישה הזו.
    (למרות שיש שאלות שאפשר לשאול בנושא – אבל היא לא מתאימה לרח התחרות! – אולי בתחרות שמוגבלת לסביבת מיקרוסופט)

פסקל מול סי מול כל שפה עילית אחרת, אין טעם לשאןל באלף שפות עיליות שונות – והסיבה לכך היא ש-
    *. רב השפות דומות בעיקרן ואם אתה יודע שפה אחת רצינית (דוג´ C) לעומק לקרוא כמה שורות בשפה אחרת (עילית!) לא עיניין רציני.
    לכן עדיף לשמור על מקסימום 2 שפות עיליות בבחינה…
    (לפעמים קל יותר לקרוא קוד פסקל.. אבל קל זו לא הסיבה שבגללה אנחנו כאן… :-)
    יתרונות ל C –
    *שפה שמקיפה את כל הדרישות ומהווה כלי (ובסיס) בכל המערכות.
    *C++ היא מונחית עצמים – לא יזיקו שאלות גם בעניין זה.
    *C מוכרת לכל, נלמדת כמעט בכל מקום, ופופולרית, כלי עבודה הכרחי.
    – מכאן דיי ברור למה C היא השפה הנבחרת.

Python vs. Perl – יאללה מכות יאללה ;)
    אחלה של רעיון, באמת לא ראיתי שאלות בperl או python.. כדאי גם לעודד חדשים ללמוד להשתמש בשפות הסקריפטים האלה – כלי חזק!
    במיוחד כשאלו שפות שהן לא תלויות מערכת!

לגבי השאלות הטכניות – זה דבר טוב שיש שאלות כמו מה זה Cookie או למה זה משמש וכו´.. שאלות הבודקות אם יש לך ידע מקיף בתחום המחשבים בכלל, הן חשובות גם לרוח התחרות הזו אחרי הכל זו לא אולימפיאדת תכנות או מדעי המחשב, לזה יש את IOI. :)

ASM – עד כמה שאני לא כלכך עמוק בשפה כמו הרבה כאן אני בעד השימוש בה בתחרות, היום מבחינת המהירות היא באמת לא מהווה כזה ייתרון אבל עדיין כדאי שנדע לנצל את השפה.

שאלות היגיון – היגיון בוליאני והיגיון בכלל בתחום המחשבים – דבר יפה ולא מזיק, בהחלט מצביע על מחשבה מתמטית גבוהה ויכולות תכנות יעיל ברמה.

strlen("") //0 – באמת שאלה טובה :) לצערי חשבתי על הזכרון ואז סימנתי בכלל הגדרה לא נכונה (וול כולם טועים :)
    שאלות מהסוג הזה שאלות יפות בהחלט, אומנם יותר קשורות בהכרת הסינטקס של סי, אבל.. לא נורא – תלמדו סי :)

פרולוג – שוב, היה כיף בכיתה י´, אבל לא יותר מזה (סיבותיי המורחבות בפוסט הקודם:)

AI – שאלות בנושא באמת יהיה נחמד לפגוש, אלגוריתמים ונושאים טכניים אולי גם קצת שימוש בכלי פיתוח כמו AIML ושטויות כאלה :)

המבחן על רמה – ( כמוכן תמיד יש מקום לשיפור :)
    הוא אכן מעלה את רמת הסובבים אותו, וחושף אותם לחומר שאולי לא הכירו לפני.

MoD
    משתתף

כותרת: אהה.. ולא לשכוח – PHP!!! :)

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 17 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.